ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 29.7.2016 09:43:40

Cemaat-i İslami: Keşmir'in kurtuluşunun önündeki en büyük engel yöneticilerimizin korkaklığı

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Pakistan yönetiminin Keşmir meselesine çözüm bulmak için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmediğini söyledi. Cemaat-i İslami: Keşmir

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Pakistan yönetiminin Keşmir meselesine çözüm bulmak için üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmediğini söyledi. Siracul Hak, "İnsan hakları şampiyonları da işgalci Hindistan güçlerinin Keşmir'de uyguladığı şiddete sessiz kalıyor" dedi.
 
Dün Mansura'da düzenlenen Cemaat-i İslami toplantısında konuşan Siracul Hak, "Keşmir'in kurtuluşunun önündeki en büyük engel yöneticilerin korkaklığıdır" dedi. Cemaat-i İslami lideri, Pakistan Hükümeti'nin en azından dünya kamuoyunu işgal güçlerinin uyguladığı bu vahşet hakkında bilgilendirmeliydi, ama bunu bile yapamadılar" diye konuştu. 
 
Siracul Hak, 31 Temmuz'da "Keşmir'e Özgürlük Yürüyüşü" için Cemaat-i İslami'nin meydanlara ineceğini ve Keşmir Halkına işgalcilere karşı yanlarında oldukları mesajını vereceklerini ifade etti. 
 
Hindistan'ın Keşmir'e yönelik zulmü devam ederken Pakistan yöneticilerinin Hindistan Başbakanı Modi'ye hediyeler gönderdiğini söyleyen Siracul Hak, "Dışişleri Bakanlığımız da bu meselede mezarlık gibi sessiz" dedi.
 
Siracul Hak 1947'de Muhammed Ali Cinnah'ın orduyu Keşmir'e göndermek istediğini ancak İngiliz ordu komutanının buna karşı çıktığını ve Hindistan'a biat ettiğini hatırlattı. 
 
Hindistan'ın Keşmirlileri köleleştirdiğini ve bunu devam ettirmek istediğini belirten Siracul Hak Pakistan hükümetine eleştirilerini sürdürdü ve şöyle konuştu: "Burada lkeyi yöneten elit kesim, halkın kanını emmekle meşgul. İkiyüzlü politikacılar, feodal beyler ve kapitalistler 200 milyonluk ülkeyi köle olarak görüyor ve kamu hazinesini yağmalıyor. Siyasi partiler adeta aile kulüplerine dönmüş durumda. Siyasetçiler ise ABD ve İngiltere'ye sadakatten vazgeçmiyor. Sokaktaki adam hem içeri hem dışarı borç batağındayken bu insanlar adeta kendi imparatorluklarını kurmuşlar. Yılanların ve akreplerin beslenmesi durdurmalı, yolsuzluk ve sömürüye karşı Cihad etmeliyiz."

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09