ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.2.2016 11:48:54

Cemaat-i İslami: İslami sistemin önündeki en büyük engel kapitalistler ve yozlaşmış derebeylerdir

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Cumartesi günü Lahor'da yaptığı konuşmada, yozlaşmış derebeylerinin ve kapitalistlerin ülkenin ekonomik gelişiminin ve İslami sistemin önündeki en büyük engeller olduğunu söyledi. Cemaat-i İslami: İslami sistemin önündeki en büyük engel kapitalistler ve yozlaşmış derebeylerdir

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Cumartesi günü Lahor'da yaptığı konuşmada, yozlaşmış derebeylerinin ve kapitalistlerin ülkenin ekonomik gelişiminin ve İslami sistemin önündeki en büyük engeller olduğunu söyledi.
 
Cumartesi günü Mansura bölgesinde bulunan Cemaat-i İslami kız öğrencilerine konuşan Siracul Hak, İslami bir Pakistan'ın ülkeyi kalkındıracağını söyledi ve Cemaat-i İslami'nin eğitimden sağlığa, güvenlikten çalışmaya her alanda insanlara garanti sağlayacak İslami bir Pakistan için mücadele verdiğini belirtti. 
 
"İslami bir Pakistan'da kadınlar haklarını alacak ve onlara yönelik toplumsal saygı gerektiği gibi artacak, işçiler endüstride elde edilen kardan paylarına düşeni alacak ve işsiz gençlere de ödenek ayrılacak." ifadelerini kullanan Siracul Hak, Pakistan'ın ancak ve ancak İslam Şeriatını uygulaması halinde refaha kavuşabileceğini belirtti. Siracul Hak ayrıca Cemaat-i İslami kadın kollarının bu mücadelenin en ön saflarında olduğunun altını çizdi.
 
Katar'la imzalanan doğalgaz anlaşmasına da değinen Cemaat-i İslami lideri, anlaşmanın detaylarının gizli bırakıldığını ve Katar'dan alınacak gazın çok daha pahalıya geleceğini belirtti. İlaç fiyatlarında gerçekleşen ani artış hakkında da konuşan Siracul Hak, ilaç lirketlerinin insanları perişan ettiğini söyledi ve hükümete de yüklendi. Siracul Hak, Pakistan hükümetinin bir yandan vergileri artırdığını diğer yandan da ilaç firmalarının fakirlerin kanını emmesine olanak tanıdığını ifade etti.
 
Konuşmasının sonlarına doğru İslam'ın sevgi ve barış dini olduğunu söyleyen Cemaat-i İslami Lideri, düşmanların İslamı insanlık dışı faaliyetler ve katliamlarla özdeşleştirmeye çalıştığını belirtti ve karalama politikalarıyla İslam'ın adil adının kirletilmek istendiğini söyledi.
 
Öte yandan Siracul Hak daha önce de duyurduğu yolsuzluklarla mücadele kampanyasına Mart ayında başlayacaklarını hatırlattı ve yöneticilerin yurtdışına trilyonlarca para aktardığını, bu yolsuzlukların toplum için büyük bir tehdit olduğunu söyledi. 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09