ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.1.2016 12:54:37

Cemaat-i İslami: İnancımız gereği öncelikli hedefimiz yeşil ve temiz bir Pakistan

Geçtiğimiz Pazartesi günü Lahor'da ağaç dikimine katılan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, yeşil ve temiz bir Pakistan'ın Cemaat-i İslami'nin inançları gereği öncelikli hedefi olduğunu belirtti. Cemaat-i İslami: İnancımız gereği öncelikli hedefimiz yeşil ve temiz bir Pakistan

İslami Analiz/Haber Merkezi

Geçtiğimiz Pazartesi günü Lahor'da ağaç dikimine katılan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, yeşil ve temiz bir Pakistan'ın Cemaat-i İslami'nin inançları gereği öncelikli hedefi olduğunu belirtti.
 
Ağaç dikimine çok sayıda hükümet yetkilisi de katılırken, Siracul Hak başlattıkları fidan kampanyası sonunda 9.3 milyon fidan dikmeyi hedeflediklerini belirtti. 
 
Ormanların halk için oldukça önemli "yeşil altın" niteliğinde olduğunu belirten Siracul Hak, ülkede resmi makamların ihlalleri nedeniyle ormanların tahrip edildiğini belirtti. Siracul Hak tüm Pakistan halkına da ağaç ve fidan dikerek bu kampanyaya destek olma çağrısında bulundu. 
 
Daha önce yaşanan toprak kaymaları sebebiyle mağdur olanlara devletin yeterli oranda yardım etmediğine de dikkat çeken Siracul Hak, sermayenin adil bir şekilde ihtiyaç sahiplerine dağıtılmadığını belirtti.
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09