ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 20.2.2016 09:22:47

Cemaat-i İslami: İktidar partisi kendi adamlarını koruyor, bir an önce yolsuzluklardan kurtulmalıyız

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in Ulusal Mali Sorumluluk Bürosu (NAB)'a yönelik tehditlerini hayret verici olarak nitelendirdi ve böyle bir durumda şeffaf ve tarafsız hesap sorabilirlik beklenemez dedi. Cemaat-i İslami:  İktidar partisi kendi adamlarını koruyor, bir an önce yolsuzluklardan kurtulmalıyız

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in Ulusal Mali Sorumluluk Bürosu (NAB)'a yönelik tehditlerini hayret verici olarak nitelendirdi ve böyle bir durumda şeffaf ve tarafsız hesap sorabilirlik beklenemez dedi.
 
Lahor'da konuşan Siracul Hak iktidar partisinin kendi liderlerini ve çalışanlarını korumaya çalıştığını söyledi. Siracul Hak, NAB'ın özgürce çalışmasına izin vermemenin ve anayasal kuruluşlara kısıtlamalar getirmenin hukukun üstünlüğüne engel teşkil ettiğini belirtti. 
 
NAB ile ilgili halkın en büyük endişesinin bu kurumun anayasaya ve yasalara uygun hareket etmeyi bırakıp güçlü güçsüz ayırımı yapması olduğunu belirten Siracul Hak, "Trilyonlarca para götüren büyük yağmacıların dosyaları yıllarca kenarda beklerken, güçsüz insanların dosyaları hemen ilk sıraya çekiliyor" ifadelerini kullandı. Siracul Hak ayrıca kamu parasından milyarları talan eden zenginlere küçük meblağlarda ödemeler yapmalarının ardından hemen temiz kağıdı verildiğini söyledi ve bu durumun önüne geçilmesi gerektiğini belirtti.
 
Cemaat-i İslami'nin ülkede yaşanan bu ve benzeri bir çok durumun ardından yolsuzluklarla mücadele kampanyası başlatmaya karar verdiğini belirten Siracul Hak, bu mücadelenin sadece yolsuzluk yapan şahıslara karşı değil, kurumların işleyişine karşı da olduğunun altını çizdi.
 
Tüm Pakistan halkına ülkenin geleceğini kurtarmak için yolsuzluklara ve sahtekarlıklara karşı birleşme çağrısı yapan Cemaat-i İslami Lideri, çok geç kalınmadan bir an önce Pakistanı yolsuzluklardan ve sahtekarlıklardan kurtarmaları gerektiğini ifade etti.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09