ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 26.5.2016 08:23:25

Cemaat-i İslami: Hükümet, yapılan yolsuzlukların hesabını vermekten kaçamayacak

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak Lahor'da tren istasyonunda gerçekleşen yolsuzluklara karşı mitingde halka seslendi. Cemaat-i İslami: Hükümet, yapılan yolsuzlukların hesabını vermekten kaçamayacak

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak Lahor'da tren istasyonunda gerçekleşen yolsuzluklara karşı mitingde halka seslendi. Siracul Hak, Panama Belgeleri'nde isimleri yolsuzluklara karışan Pakistan yöneticilerinin soruşturmadan kaçmak için yargı sürecini geciktirme taktikleri izlediğini belirtti.
 
Mevcut hükümet sisteminin gerçek Pakistanlı ve ülkenin içinden bir başbakan eksikliğinden dolayı bozulduğunu ifade eden Siracul Hak, halkın yozlaşmış ve adları yolsuzluklara karışmış yöneticilere karşı olduğunu ve hiç kimsenin hesap verme zorunluluğundan kaçamayacağını ifade etti. 
 
Cemaat-i İslami'nin şuan bulunduğu muhalefet konumunda kalmaya devam edeceğini belirten Cemaat-i İslami Lideri, hükümet ve muhalefetin mali denetleme kurulu ve adli komisyonun belirlediği yasalara sadık kalınması hususunda ortaklaşmasını ve Panama Belgeleri'ne ismi karışanların hesap vermesini arzu ettiklerini belirtti. Siracul Hak ayrıca yargının, servetini yasadışı yollarla büyüten yağmacıların mal varlıklarına el koyma konusunda da tam yetki sahibi olması gerektiğini sözlerine ekledi.
 
Siracul Hak, ülkedeki mevcut hükümetin Pervez Müşerref ve  partisinin devamı niteliğinde olduğunu ve önceki yöneticilerin politikalarının aynen devam ettiğini ifade söyledi. 
 
Cemaat-i İslami yöneticileri yolsuzluklarla mücadele ve halkı bilinçlendirme amacıyla trenle ülkeyi geziyor ve her gün farklı bir tren istasyonunda halka sesleniyorlar.
 
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09