ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 18.3.2016 11:47:54

Cemaat-i İslami: Hükümet Allah'ın gazabını üzerine çekmek için elinden geleni yapıyor

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Genel Sekreteri Liyakat Baloh: "küfür yasalarının korunması için karşı tarafta çalışmalar sürecektir, Pakistan halkı ise İslam ilkelerine aykırı olan bu yasaları bozacak ve küfür yasalarının hakim kılınması yönündeki girişimleri engelleyecektir." dedi. Cemaat-i İslami: Hükümet Allah

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Genel Sekreteri Liyakat Baloh: "küfür yasalarının korunması için karşı tarafta çalışmalar sürecektir, Pakistan halkı ise İslam ilkelerine aykırı olan bu yasaları bozacak ve küfür yasalarının hakim kılınması yönündeki girişimleri engelleyecektir." dedi. 
 
Çarşamba günü, Karaçi'de Genel Nur El-Hak idaresi toplantısına başkanlık ederken konuşan Baloh, küfür yasalarını ortadan kaldırma yönündeki girişimlerin de görülmemiş bir dirençle karşı karşıya kalacağı konusunda uyardı ve Cemaat-i İslami mensuplarına komplolara karşı dikkatli olma çağrısında bulundu. 
 
Mevcut iktidarı eleştiren Baloh, Müslüman Ligi (Navaz) hükümetinin Mümtaz Kadri'yi idam ederek ve İslam'a aykırı yasaları geçirerek Allah'ın gazabını kazanmak için elinden geleni yaptığı belirtti. Baloh, Cemaat-i İslami'nin Kadri cinayetinin unutulmasına izin vermeyeceğini söyledi.
 
Karaçi halkının yolsuzluklara karşı mücadele ayı ilan edilen Mart ayında "Tehafuz Namoos-e-Resalat / Risaletin Namusunu Koruma" kampanyasına gösterdiği ilgiyi takdir eden Baloh, halkın bilinçlendirilmesi için sosyal medyanın aktif kullanılmasının önemine değindi ve Cemaat-i İslami Karaçi teşkilatı liderlerini tebrik etti. 
 
Baloh, Hz. Peygamberin onur mücadelesini korumanın tüm Müslüman ümmeti için ölüm kalım meselesi olduğunu belirtti. Cemaat-i İslami genel sekreteri ayrıca hükümete kadınlarla ilgili tartışmalı tutumundan geri dönme ve söz verdikleri üzere Dr. Afia Siddiqui'yi geri getirme çağrısında bulundu. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09