ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 27.9.2016 13:49:05

Cemaat-i İslami: Hindistan'ın tehditlerinin sebebi, Keşmir'de yaşayacağı kaçınılmaz yenilgiden duyduğu korku

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, Hindistan'ın Pakistan'ı tehdit etmesinin sebebinin Keşmir'deki kaçınılmaz yenilgiden duyduğu korku olduğunu ifade etti.  Cemaat-i İslami: Hindistan

İslami Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, Hindistan'ın Pakistan'ı tehdit etmesinin sebebinin Keşmir'deki kaçınılmaz yenilgiden duyduğu korku olduğunu ifade etti.
 
Geçtiğimiz haftasonu Lahor'da bulunan Mansura'da konuşan Siracul Hak, Hindistan Başbakanı Modi'nin iktidara geldiği günden bu yana ülkedeki fakirlik problemini çözemediğine, halka en temel hizmetleri bile sunamadığına ve azınlıklar arasındaki krizi bir türlü çözemediğine dikkat çekerek, bu başarısızlığın üstünü örtmek için Pakistan'a karşı 'zehirli' bir propaganda yürüttüğünü belirtti.
 
Pakistan halkının içerideki ihtilaflara ve anlaşmazlıklara rağmen Hindistan'a karşı birlik olduğunu belirten Cemaat-i İslami lideri, "Eğer Hindistan bir macera yaşamak istiyorsa gereken cevabı alacaktır" ifadelerini kullandı.
 
Siracul Hak, Pakistan'ın 1965 veya 1971'deki Pakistan olmadığını söyledi ve Pakistan'ın 'nükleer güç' kabul edildiğinin altını çizdi. Cemaat-i İslami lideri, "Hindistan şunu aklında tutmalıdır ki, olası bir savaş durumunda büyük ülkeler daha büyük kayıplara uğrar. Hindistan Keşmir meselesinde diyalog yoluna gelmelidir." diye konuştu.
 
Pakistan Başbakanı Nawaz Şerif'in BM'deki konuşmasında halkın duygularına tercüman olduğunu belirten Siracul Hak, kendisine muhalefet etmelerine rağmen Şerif'i bu konuda takdir ettiklerini ve bundan bir utanç duymadıklarını söyledi.
 
Hindistan'ın yapacağı bir hatanın yıkımdan başka bir şey getirmeyeceğini söyleyen Siracul Hak, Keşmir konusunda Pakistan ile diyalog yürütmenin Hindistan'ın yararına olacağını belirtti ve görüşmelere Keşmir liderliğinin de dahil edilmesi gerektiğini ifade etti.
 
Cemaat-i İslam lideri, Hindistan'ın Keşmirlilerin özgürlük ruhunu kırma noktasında başarısız olduğunu söyledi ve baskılar arttıkça Keşmir halkının direncinin de arttığını ifade etti.  

Hindistan - İsrail işbirliği artıyor; hedefte Pakistan var
 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09