ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 12.7.2016 09:14:21

Cemaat-i İslami: Hindistan ile dostluk ve ticari ilişki, Keşmir halkına ve şehitlere ihanettir

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Hindistan'ın 3 gün süren ve onlarca gencin ölümüyle sonuçlanan Keşmir'e yönelik operasyonlarını sert bir dille kınadı ve Hindistan ordusunun Keşmir'deki özgürlük hareketine karşı asker yığınağı yapmasına tepki gösterdi. Cemaat-i İslami: Hindistan ile dostluk ve ticari ilişki, Keşmir halkına ve şehitlere ihanettir

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, Hindistan'ın 3 gün süren ve onlarca gencin ölümüyle sonuçlanan Keşmir'e yönelik operasyonlarını sert bir dille kınadı ve Hindistan ordusunun Keşmir'deki özgürlük hareketine karşı asker yığınağı yapmasına tepki gösterdi. 
 
Pakistan Başbakanlığı ve Dışişlerinden yapılan açıklamaların Hindistan'ın Keşmir'e yönelik zulmünü durdurmayacağının altını çizen Siracul Hak, hükümetin Hindistan'a karşı daha sert bir duruş sergilemesi gerektiğini belirtti. 
 
Siracul Hak, hükümet kanadından yapılan açıklamaların Keşmir konusunda halkı hayal kırıklığına uğrattığını belirtirken, "Hükümet önce kimden yana olduğuna karar vermeli, Keşmirliler'in mi yanındalar yoksa Hindistan'ın mı?" dedi. Cemaat-i İslami lideri, Hindistan'la dostluğun ve ticari ilişkilerin geliştirilmesinin de Keşmir şehidlerine ihanet olduğunu söyledi. 
 
Keşmir Meselesinde daha fazla sorumluluk almanın Pakistan'ın boynunun borcu olduğunu söyleyen Siracul Hak, Pakistan'ın Keşmirlilere yönelik soykırımı durdurmak için BM Güvenlik Konseyi'ni acilen toplantıya çağırması gerektiğini vurguladı. 
 
İşgal güçlerinin Keşmir'e soykırım uyguladığını ve kasıtlı olarak gençleri hedef aldığını vurgulayan Cemaat-i İslami lideri, İnsan Hakları Örgütleri'nin ve uluslararası güçlerin camilerin kundaklanmasına ve Keşmirli kadınların tecavüze uğramasına sessiz kalmasının İslam'a ve Müslümanlara yönelik düşmanlığı sürdürdüğünü belirtti.
 
Siracul Hak: "Uluslararası toplum Keşmirlilerin kendi kendini yönetme hakkına ve 70 yıllık bu taleplerine kayıtsız kaldı" dedi ve bu hakkın yanı sıra Keşmir Halkına yönelik soykırımı da sessizce izlediklerini belirtti. 
 
Siracul Hak, Hindistan'ın Keşmirlilere soykırım uyguladığını ve buna rağmen Pakistan hükümetinin çılgınlar gibi Hindistan'la dost ve ticari müttefik olmak için çabaladığını ifade etti ve Pakistan Hükümetine bu tutumundan bir an önce dönme çağrısında bulundu.
 
Cemaat-i İslami Lideri Pakistan halkının Keşmir meselesinde gereken bedeli ödediğini ancak yöneticilerin bu meseleye önem vermediğini ve sessizce izlediğini ifade etti. Siracul Hak uluslararası topluma da Keşmir meselesine gereken önemi verme çağrısında bulundu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09