ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.3.2016 11:45:12

Cemaat-i İslami: Halk yolsuzluklara karışan siyasetçilere 'sosyal boykot' uygulamalı

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, yolsuzluklara son verilmesi halinde ülke ekonomisinde büyük gelişme yaşanacağını ve her vatandaşa ücretsiz sağlık hizmeti ve sağlık sigortası sağlanabileceğini söyledi. Cemaat-i İslami: Halk yolsuzluklara karışan siyasetçilere

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, yolsuzluklara son verilmesi halinde ülke ekonomisinde büyük gelişme yaşanacağını ve her vatandaşa ücretsiz sağlık hizmeti ve sağlık sigortası sağlanabileceğini söyledi.
 
Cemaat-i İslami İslamabad teşkilatı tarafından düzenlenen "Yolsuzluktan Arındırılmış Pakistan" seminerinde konuşan Siracul Hak yöneticilerin hesap verebilirliğinin sağlanması gerektiğini ifade etti. Ulusal Mali Sorumluluk Bürosu 'NAB'ın Pencap ve Karaçi eyaletlerinde de faaliyet göstermesi gerektiğini belirten Cemaat-i İslami Lideri, halkın yolsuzluğa karışan insanlara sosyal boykot uygulaması gerektiğini söyledi. 
 
Mevcut yöneticilerin PPP ve PML partileriyle daha önce iki kez iktidara geldiğine ve her ikisinde de yolsuzluk yüzünden iktidarlarının son bulduğuna dikkat çeken Siracul Hak, değişen bir şey olmadığını, yağmacılığın ve talanın şuan daha büyük ölçekte yapıldığını ifade etti. 
 
Siracul Hak, İslamabad'da yaklaşık elli bin dönüm devlet arazisinin siyasiler tarafından rüşvet olarak verildiğini belirtti ve "Partiler değişse bile iktidara gelen bu insanların yolsuzlukları devam ediyor" dedi.
 
Cemaat-i İslami lideri, halkın çözüm için tek seçeneğinin haklarını korumak için mücadele etmesi ve yolsuzluklara karşı kıyam etmesi olduğunu belirtti.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09