ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 19.5.2016 09:59:29

Cemaat-i İslami: Elit tabaka, kulübelerde yaşayan fakirlerin sarayları kuşatacağı günden korkmalı

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, yargı komisyonunun yolsuzlukların hesabını sormaması halinde, hesabı halkın soracağını belirtti. Cemaat-i İslami: Elit tabaka, kulübelerde yaşayan fakirlerin sarayları kuşatacağı günden korkmalı

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, yargı komisyonunun yolsuzlukların hesabını sormaması halinde, hesabı halkın soracağını belirtti. 
 
Mansura'ya davet ettiği Syed Waseem Akhtar öncülüğündeki Cemaat-i İslami Pencab heyetine konuşma gerçekleştiren Siracul Hak: "yozlaşmış elit tabaka; derme çatma kulübelerde yaşayan fakirlerin, zenginlerin sarayını kuşatacağı günden korkmalıdır" ifadelerini kullandı ve birkaç ailenin ülkeyi Doğu Hindistan Şirketi gibi rehin aldığını söyledi.
 
Siracul Hak, yolsuzluğun sadece yüzde 40 oranında azalması halinde ülkenin bütün kredi borçlarını ödeyebileceğini, yüzde 80 oranında azalması halinde ise bütçenin iki katına çıkabileceğini ifade etti. 
 
Bu konuda sessiz kalan ulusal ve Uluslararası medyanın çok yüzlü olduğuna dikkat çeken Siracul Hak, tüm devlet kurumlarının yağmacılarla dolu olduğunun herkes tarafından bilindiğini belirtti. Siracul Hak: "Off Shore şirketleri yozlaşı sisteminin sadece bir parçası, yakında çok daha fazla gerçek ortaya çıkacaktır. Yargı komisyonu bu yolsuzluklara karşı acilen harekete geçmelidir." diye konuştu. 
 
Tedavi olmak için ülkesinden çıkıp New-York'a, Londra'ya uçanların ülkeyi yönetmeye hakkı olmadığını belirten Cemaat-i İslami lideri, yönetici çocuklarının yurtdışında okuyup iş yaptığını ve Pakistan'a sadece yönetimde yer almak için geldiklerini söyledi. 
 
Başbakanın ve bakanların yaptığı açıklamaların da sadece halkın endişelerini arttırdığını söyleyen Siracul Hak, Panama Belgeleri'nde çıkan yolsuzlukların iki taraftan yapılan açıklamalarla çözülemeyeceğini söyledi. 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09