ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.4.2016 11:25:52

Cemaat-i İslami: Ekonomik terörle halkın kanını emen yöneticiler, terör suçundan yargılanmalıdır

Pakistan Cemaat-i İslami Lideri Senatör Siracul Hak, Başbakanın zenginliğini gizleme iddialarının ardından, Yargıtay tarafından yüksek yetki verilmiş adil bir komisyon kendisini temize çıkarmadıkça istifa etmesi gerektiğini belirtti. Cemaat-i İslami: Ekonomik terörle halkın kanını emen yöneticiler, terör suçundan yargılanmalıdır

İslâmi Analiz / Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Lideri Senatör Siracul Hak, Başbakanın zenginliğini gizleme iddialarının ardından, Yargıtay tarafından yüksek yetki verilmiş adil bir komisyon kendisini temize çıkarmadıkça istifa etmesi gerektiğini belirtti. 
 
Perşembe günü Sargodha'da Jamia Qasim Ul-Uloom'da konuşan Siracul Hak, İzlanda Başbakanının görevden istifa etmesiyle diğerleri için de örneklik teşkil ettiğini ifade etti.
 
Cemaat-i İslami lideri, yolsuzluğun küresel bir olgu olduğunu ve uluslararası yasaların daha sert bir şekilde kontrol etmesi gerektiğini ifade etti. Siracul Hak, teröristler masum insanların kanını dökerken, yozlaşmış yöneticilerin de yüksek vergilerle, siyasi ve ekonomik terörizmle halkın kanını emdiğini; bu ekonomik sömürünün terör suçu altında yargılanması gerektiğini söyledi. 
 
Hem iktidarda hem muhalefette bulunan elit tabakanın kamu sermayesini kendi özel işleri için yurtdışında yağmaladığını belirten Siracul Hak, halkın yüksek vergiler ve zamlarla inlemeye devam ettiğini ifade etti. Cemaat-i İslami lideri milyonlarca gencin işsiz olduğuna da dikkat çekti. 
 
Siracul Hak, ülkede yapılan yolsuzluğun boyutlarına değinirken, ülkenin IMF ve Dünya Bankasından borçlandırılarak dağıtılmak istendiğini vurguladı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09