TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.8.2018 11:25:09

Burhan Kavuncu'dan hükûmete: Kararlı durun; bu krizden ABD ile uzlaşarak çıkamayız

Uluslararası Türkistanlılar Dayanışma Derneği (TÜRKİSTANDER) Başkanı, araştırmacı-yazar Burhan Kavuncu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye'nin ekonomik gidişatını ve ABD ile yaşadığı gerilimleri değerlendirdi. Burhan Kavuncu

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Uluslararası Türkistanlılar Dayanışma Derneği (TÜRKİSTANDER) Başkanı, araştırmacı-yazar Burhan Kavuncu, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Türkiye'nin ekonomik gidişatını ve ABD ile yaşadığı gerilimleri değerlendirdi.

Kavuncu'nun değerlendirmeleri şu şekilde:

1- Madem ki 15 Temmuz benzeri bir saldırı altındayız, devletin daha ciddi bir karşı duruşunu görmeye ihtiyaç var.

2- Acilen MGK toplanmalı eko-siyasi tedbirler paketi ilan etmelidir.

3- Kriz yönetiminin başına güven veren birisi geçmeli, bakan istifa etmesin ama ekonominn ehil ellerde olduğu ve gerekli tedbirlerin alındığı hissettirilmelidir.

4- Tasarruf tedbirlerine devletten başlanmalı, sembolik önemi olsa da CB, bakan ve vekillerin maaşı düşürülmeli, Kanal İstanbul gibi dış borca dayalı yatırımlar ertelenmelidir.

5- Bu krizden ABD ile uzlaşarak çıkamayız. AB’nin ambargo resti önemli bir imkan. ABD’nin Rusya, Çin, İran, Türkiye yaptırımları sürdürülebilir değil. Ambargo ve yaptırımlara karşı, BRİCHS ve İran’la işbirliğinde kararlı olmalı, dış ticarette dolar kullanmama ve en büyük masraf kalemimiz enerjide yakın işbirliği imkanları aranmalıdır.

6- ABD’ye karşı istikrarlı ve kararlı durulmalı, esip gürledikten sonra “sen büyüksün” gibi söz ve tavırlardan kaçınmalı, İncirlik ve Kürecik’te askeri varlığına derhal son verilmeli, samimi ve ciddi olunduğu içte ve dışta herkese gösterilmelidir.

7- Devlet adamları Yıldız Tilbe gibi konuşmaktan vazgeçmelidir.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09