AFRİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 31.1.2016 13:49:42

Böyle olur BM'nin "barış gücü"

BM Genel Sekreter Yardımcısı Anthony Banbury, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan sözde barış gücü askerlerinin tecavüz skandalını utanç içerisinde anlattı. Böyle olur BM

BM Genel Sekreter Yardımcısı Anthony Banbury, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan sözde barış gücü askerlerinin tecavüz skandalını utanç içerisinde anlattı.
 
Banbury askerlerin Orta Afrika Cumhuriyeti'nde çocuklara kurabiye karşılığında tecavüz ettiğini anlatırken gözyaşlarını tutamadı.
 
BM Genel Sekreter Yardımcısı Anthony Banbury barış gücü askerlerinin Orta Afrika Cumhuriyeti'nde çocukları bir paket kurabiye ya da bir şişe su ile kandırıp TECAVÜZ ettiğini anlatırken utanç içinde kaldı.
 
Genel Sekreter Yardımcısı skandalı anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Banbury, mağdurlara yardım etmek, sorumlulardan hesap sormak ve gelecekte bunun yeniden yaşanmasını engellemek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirtti.
 
Anthony Banbury Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki çocuklara cinsel istismarda bulunan barış gücü ahlaksızlarının BM bünyesindeki ve Fransız barış gücü askerleri tarafından olduğunu açıkladı. Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yaşayan 7-16 yaşları arasındaki çocukların, 2014 yılından beri tecavüze uğradığı bilgisi, BM görevlilerinin ülkedeki çocuklarla yaptığı görüşmelerde ortaya çıkmıştı. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09