Bedii ve 104 İhvan mensubu Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi

Mısır'da, Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve İhvan mensubu 104 kişi, "şiddet eylemlerinde bulunmak ve arbede çıkarmak" suçlamasıyla Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Mısır'da, Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii ve İhvan mensubu 104 kişi, "şiddet eylemlerinde bulunmak ve arbede çıkarmak" suçlamasıyla Ceza Mahkemesi'ne sevk edildi.

Mısır Başsavcısı Hişam Berekat tarafından yapılan yazılı açıklamada, Muhammed Bedii ile 104 kişinin, İsmailliyye kentinde silah kullanarak şiddet eylemlerinde bulunmak, 3 kişiyi öldürmek, 16 kişiyi öldürmeye teşebbüs etmek, şirket, banka, dükkan ve güvenlik güçleri ile vatandaşların araçlarına zarar vermekle suçlandığı bildirildi.

Açıklamada Bedii'nin ayrıca 2013'teki 30 Ağustos olaylarının ardından İhvan liderleriyle toplantı yaptığı ve hazırlanan planın İsmailiyye'de uygulamaya konulması için Rehberlik Konseyi'nde görevlendirmelerde bulunulduğu ifade edildi.

Avukat Muhammed ed-Demati, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bedii'nin yargılandığı dava sayısının 11'e yükseldiğini, bu davalardan 4'ünde temyiz yolu açık hükümler verildiğini söyledi.

Demati, Bedii hakkında henüz mahkemelere sevk edilmemiş 15 dava dosyası daha bulunduğunu kaydetti.

Temmuz 2013'teki darbenin ardından gözaltı ve tutuklamalara maruz kalan İhvan üyelerinin de aralarında bulunduğu darbe karşıtları çeşitli suçlamalarla yargılanıyor. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09