AFRİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 16.2.2016 15:07:44

BDS, Güney Afrika'da İsrail büyükelçisinin katılacağı konferansı iptal ettirdi

Güney Afrika'da su ve yoksulluk üzerine düzenlenmesi planlanan ve siyonist işgal devleti büyükelçisinin de konuşmacılar arasında bulunduğu konferans İsrail'e karşı Boykot ve Yaptırım Hareketi BDS'nin itirazları ve baskısı sonucu iptal edildi. BDS, Güney Afrika

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Güney Afrika'da su ve yoksulluk üzerine düzenlenmesi planlanan ve siyonist işgal devleti büyükelçisinin de konuşmacılar arasında bulunduğu konferans İsrail'e karşı Boykot ve Yaptırım Hareketi BDS'nin itirazları ve baskısı sonucu iptal edildi. 
 
Güney Afrika gazetesi 'the Mail and Guardian'ın verdiği haberde Güney Afrika Su ve Sihhi işler Departmanı tarafından kuraklık ve yoksulluğun azaltılması için düzenlenen ve sürdürülebilir su yönetiminin tartışılacağı 2016 Su Zirvesi'ne İsrail Büyükeçlisi Arthur Lenk'in de katılacağını, ancak zirvenin yoğun itirazlar yüzünden iptal edildiğini belirtti. 
 
İsrail büyükelçisi Lenk'in konuşmacı olarak katılacağı konferansta İsrail'in tuzlu su arındırma projelerini anlatacağı belirtilmişti. 
 
Konferansın iptal edilmesi için geniş bir kampanya düzenleyen BDS Hareketi'nin Güney Afrika ayağı, iptal haberinin ardından bir tebrik bildirisi yayımladı. Bildiride Su Zirvesine konuşmacı olarak davet edilen İsrail büyükelçisinin Filistinliler'in su kaynaklarını gasp eden siyonist işgal rejiminin temsilcisi olduğu ve bu gerçeği gizleyerek Güney Afrika'da su kullanımı ile ilgili yapacağı konuşmanın gerçeklikten uzak olacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09