FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.11.2018 09:58:00

Batı Şeria’da Sosyal Güvenlik Yasası'na işçi ve işverenlerden tepki!

El-Halil’deki halk hareketleri, Rami El-Hamdallah başkanlığındaki hükümetin sosyal güvenlik yasasını mevcut haliyle uygulamasını tümüyle reddettiklerini belirtti. Batı Şeria’da Sosyal Güvenlik Yasası

El-Halil’deki halk hareketleri, Rami El-Hamdallah başkanlığındaki hükümetin sosyal güvenlik yasasını mevcut haliyle uygulamasını tümüyle reddettiklerini belirtti.

Halk hareketleri, hükümetin işçilerin ve işverenlerin sesine kulak vererek yasanın uygulanmasını en az bir yıl ertelemesini talep etti.

Halk hareketleri dün El-Halil Ticaret Odası’nda bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya fabrika ve büyük şirket sahipleri, Genel Heyet üyeleri, El-Halil İşçi Hareketi ile Sanayi Birlikleri’nden temsilciler katıldı.

Toplantıya katılanlar, yasanın mevcut haliyle uygulanması halinde işçilerin işten çıkacakları tehdidinde bulundu.

El-Halil Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Muhammed Gazi El-Harbavi, El-Halil’in tüm kurum ve kuruluşlarıyla sosyal güvenlik yasasının uygulanmasını reddettiğini ifade etti.

Yasanın en az bir yıl ertelenmesi çağrısında bulunan El-Harbavi, “Yasanın uygulanması ertelenmeli ki yasada gerekli değişiklikler yapılabilsin” dedi.

El-Harbavi, sosyal güvenlik yasasının ekonomik krizleri büyüteceğini ve fabrikaları zor durumda bırakacağını ifade etti.

 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09