Bangladeş'teki Eylemler İkinci Gününde

Bangladeş'te muhalefet partilerinin oluşturduğu koalisyonun ilan ettiği 72 saatlik, kara, tren ve deniz yollarını ulaşıma kapatma eylemi ikinci gününe girdi.

Bangladeş'te muhalefet partilerinin oluşturduğu koalisyonun ilan ettiği 72 saatlik, kara, tren ve deniz yollarını ulaşıma kapatma eylemi ikinci gününe girdi.

Ana muhalefet partisi Bangladeş Ulusal Partisi'nin (BUP) liderliğindeki 18 partiden oluşan ittifak tarafından dün yerel saatle 06.00'da ilan edilen, 20 Aralık Cuma saat 06.00'a kadar sürecek eylem ikinci gününe girerken, ülkede kundaklama, bombalı saldırılar, gösteri yürüyüşleri ve kolluk kuvvetiyle göstericiler arasındaki çatışmaları yer yer sürüyor.

Dakka-Çitagong, Dakka-Sylhet, Dakka-Racşahi ve Dakka-Hulna ve yerel karayolları arasındaki iletişim eylem nedeniyle kesik durumda.

Dakka-Chitagong karayolunda dün gece dört araç ateşe verilirken, bugün sabah saatlerinde de Dakka'daki Tejgaon bölgesindeki tren hatları eylemciler tarafından ateşe verildi. Yangın, polis tarafından söndürüldü.

Dakka, Çitagong ve Hulna'da değişik bölgelerde gösteri yürüyüşleri düzenleyen BUP ve Cemaat-i İslami eylemcileri, bölgedeki önemli anayollara barikatlar kurdu.

Dakka Çitagong ve Narayngonj bölgesinde yürüyüş düzenleyen BUP'a mensup eylemciler, Dakka-Çitagong arasındaki anayollara barikat kurdu. Olay üzerine bölgeye gelen güvenlik güçleriyle eylemciler arasında karşılıklı kovalamacalar yaşandı.

Cemaat-i İslami eylemcileri de Dakka'nın doğusundaki Güney Catrabari bölgesi de dahil olmak üzere başkentin çeşitli bölgelerinde gösteri yürüyüşleri düzenledi.

Eylemciler 5 Ocak'ta düzenleneceği duyurulan genel seçimin ertelenmesini ve seçimlerin hiçbir partiye bağlı olmayan tarafsız bir hükümetin kontrolünde yapılmasını talep ediyor.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09