Bahreyn'de 8’i çocuk 60 kişi gözaltına alındı

Bahreyn İnsan Hakları Merkezi yetkililerinden Yusuf el-Muhafaza “Geçtiğimiz hafta 8’i çocuk olmak üzere 60 kişi gözaltına alındı” dedi.

İslami Analiz/Haber Merkezi

Bahreyn İnsan Hakları Merkezi yetkililerinden Yusuf el-Muhafaza “Geçtiğimiz hafta 8’i çocuk olmak üzere 60 kişi gözaltına alındı” dedi.

Bahreyn muhalefeti, güvenlik yetkililerini başkent Manama’nın güneyindeki Aker bölgesinde tutuklama kampanyası başlatmakla suçladı.

Ana Muhalefet Bloğu El-Vifak Hareketi “Rejim güçleri Aker bölgesini tutmuş durumda ve baskın ve tutuklamalar yoluyla bölgeye saldırıyor” diyerek vatandaşların herhangi bir sebep belirtilmeksizin tutuklandığına işaret etti.

Bahreyn Emniyet Genel Müdürü Tarık el-Hasan Bahreyn İçişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamasında “Bahreyn İçişleri, Bahreyn’in ev sahipliği yaptığı “Formula-1” yarışlarında herhangi bir aksaklık çıkmaması ve yarışmaların güvenli bir şekilde tamamlanması için gerekli tüm önlemleri aldı” dedi.

Hatırlanacağı üzere 2011 yılında Bahreyn halkının sokaklara dökülerek protestolara başlaması Formula-1 yarışlarının iptal edilmesine neden olmuştu. Aynı şekilde 2012 ve 2013 yılında da Bahreyn’in Formula-1 yarışlarına ev sahipliği yapmaması istemiyle gerçekleştirilen gösterilere rağmen Bahreyn Formula-1 yarışlarına ev sahipliği yapmıştı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09