ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 27.10.2018 17:48:13

Bahreyn: Körfez Güvenlik İttifakı gelecek yıl faaliyete geçecek

Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid el Halife Cumartesi günü yaptığı açıklamada, "Arap NATOsu" olarak bilinen ve Mısır'ı içine alan Körfez Güvenlik İttifakının önümüzdeki yıl faaliyete geçeceğini söyledi. Bahreyn: Körfez Güvenlik İttifakı gelecek yıl faaliyete geçecek

İslami Analiz/Haber Merkezi

Bahreyn Dışişleri Bakanı Halid el Halife Cumartesi günü yaptığı açıklamada, "Arap NATOsu" olarak bilinen ve  Mısır'ı içine alan Körfez Güvenlik İttifakının önümüzdeki yıl faaliyete geçeceğini söyledi.

Halid el Halife Bölgesel istikrarı sağlamak için, özellikle bölge ülkelerinin karşılaştığı zorluklara değinerek, Uluslararası ortakların, küresel ekonomiye olumlu katkıda bulunan istikrarlı, müreffeh ve çatışmasız bir Ortadoğu yaratmadaki rolünün önemine işaret ederek bölgenin ve müttefiklerinin istikrarı için sorumlu ve destekleyici ülkeler olarak adlandırdıkları ülkeler arasındaki ittifak ve ortaklıkların önemini vurguladı.

Manama Diyaloğu Konferansı'nda yaptığı konuşmada, ABD'nin Stratejik Orta Doğu İttifakı önerisine övgüde bulunarak bu ittifakın bölgedeki güvenlik ve refahın artmasına ve ülkelerinin her seviyede karşılaştığı çeşitli zorluklarla karşı yardımcı olacağını söyledi.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09