ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 12.10.2018 16:38:17

BAE’den Cemal Kaşıkçı hakkında ilk açıklama: Suudi Arabistan’ın yanındayız

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed el-Nahyan, 2 Ekimden beridir kayıp olan Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında açıklamada bulundu. BAE’den Cemal Kaşıkçı hakkında ilk açıklama: Suudi Arabistan’ın yanındayız

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayed el-Nahyan, 2 Ekimden beridir kayıp olan Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı hakkında açıklamada bulundu.

Dışişleri Bakanı el-Nahyan, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Bizler her zaman Suudi Arabistan’ın yanındayız. Çünkü bu duruşumuz, şerefli, onurlu, istikrarlı ve umutlu bir duruştur” ifadelerini kullandı.

Diğer taraftan BAE Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Enver Karkaş’dan da Cemal Kaşıkçı ile ilgili bir açıklama geldi.

Suudi Arabistan’a karşı kirli bir kampanyayı beklediğini belirten Karkaş, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Söylenenlerin insani gerçeklerden uzak olduğunu açıklamak zarurettir. Suudi Arabistan'ı siyasi hedef olarak gösteren çağrılar, bu propagandayı yapanlar için korkunç sonuçlar doğuracaktır” ifadelerine yer verdi.

Karkaş, “Suudi Arabistan'ın başarısı bölge ve halk için ilk tercih olmaya devam edecektir” dedi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09