ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 30.11.2015 17:41:45

Azerbaycan'da başörtüsü yasağına direnen Taleh Bagirov ve arkadaşlarına operasyon

Bakü'den 25 kilometre uzakta bulunan Nardaran köyünde Azerbaycan güvenlik güçleri ve Şii lider Taleh Bagirov taraftarları arasında çıkan silahlı çatışmada grubun dört üyesi ve iki polis hayatını kaybetti. Azerbaycan

Bakü'den 25 kilometre uzakta bulunan Nardaran köyünde Azerbaycan güvenlik güçleri ve Şii lider Taleh Bagirov taraftarları arasında çıkan silahlı çatışmada grubun dört üyesi ve iki polis hayatını kaybetti.

Çatışma sonrası Taleh Bagirov ile 14 taraftarı tutuklandı. Azeri yetkililer çatışmanın gruba yapılan operasyon sırasında meydana geldiğini açıkladı. Ölenlerden sadece ikisinin ismi açıklandı: Taleh Kamil Bagirov, Seydemir Elman Ağayev.

Aliyev rejimi,  Taleh Bagirov ve taraftarlarını radikal hareketleri finanse etmek ve hükümeti devirmeye teşebbüsle suçluyor.

 

Başörtüsü Yasağı'na Karşı Koydukları İçin Hapse Mahkum Edildiler

İsrail'le stratejik ilişkileri ve katı laik uygulamalarıyla bilinen Aliyev rejimi, ülkede İslami kimliğe yönelik saldırgan ve faşist bir tutum sergiliyor.

Başörtüsü yasakları ve cami kapatma eylemleri ile ülkede yükselen İslami mücadeleyi bastırmaya çalışan Aliyev rejimi, Taleh Bagirov ve arkadaşlarını daha önce defalarca hapse mahkum etmiş, ülkede İslami mücadelenin öncülerinden sayılan Vakıf Abdullayev'i ise bulunduğu hapishanede işkenceden şehit etmişti. 

Yorum Yaz

Yorumlar

  • Haberde verilen bu bilgi yanlış; "Ölenlerden sadece ikisinin ismi açıklandı: Taleh Kamil Bagirov, Seydemir Elman Ağayev." Taleh (Kamil oğlu) Bagirov, Hacı Taleh'in bizzat kendisi ve şu anda terörizm şubesinde yalan ifade vermesi için işkence görüyor. Bu kaynaktan yararlanabilirsiniz : http://rasthaber.com/abluka-altindaki-nardaranin-sesini-duyun-onbin-kisi-abluka-altinda/

    1.12.2015 04:57:21 0 Yanıtla Nicat
ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09