Aydın Damar’ın Kaleminden “İnsanlığın Kurtuluş Çağrısı”

İslamî Analiz köşe yazarı Aydın Damar, "İnsanlığın Kurtuluş Çağrısı" başlıklı yazısında, Asr Suresi’ni günümüzdeki problemlerimize de değinerek tefsir ediyor.

İslamî Analiz/Köşe Yazıları    

İslamî Analiz köşe yazarı Aydın Damar, "İnsanlığın Kurtuluş Çağrısı" başlıklı yazısında, Asr Suresi’ni günümüzdeki problemlerimize de değinerek tefsir ediyor.

Yazıdan bir kesit şöyle:

“İnsanlık kapitalizmin girdabında boğulup gitmektedir. Her türlü çılgınlık ve ahlaksızlık hat safhadadır. Sınırsız özgürlük adı altında dünya lordları insanlığı esir almıştır. Özgürlük yaftalarıyla gençlerimizi isyana teşvik etmişlerdir. Her türlü ahlaki ve vicdani davranışların insanlığın önünde engel olduğunu söylerler. Sınırsız özgürlük adı altında insanları uyuşturucuya, alkole, cinsel sapkınlığa, vb. alıştırırlar. Şimdilerde ise sınırsız özgürlük adı altında her türlü online saldırılara karşı insanlığı savunmasız bırakmak istemektedirler.

Tehlike evlerimizin içine kadar girmiştir. Hiçbir sınır tanımayan yeni nesil, her türlü fantazisini internet ortamında, sanal âlemde özgürce yapabilmektedir. İnsanlık yeni ve vahşi kapitalizmin esiri olmuştur. İnsanlar tüketim toplumu haline getirilmiştir. Bu yeni düzende insanlar tükettiği kadar değer görür olmuşlardır. Değer verdiği şeyler yeni teknolojik aletler veya yeni geliştirilen eğlence araçlarıdır. Kişiler ahlakına, edebine, dürüstlüğüne göre değer görmez oldular. Kazançlar helal sınırlarını aştı. Nereden ve nasıl olursa olsun yeter ki kazan konumuna geldi. Çalışılan işlerin helalliği veya meşruluğu önemini yitirdi. Güçlü aile bağları artık yok oldu. Aileleri birbirinden kopardılar. Eşlerin sadakati önemsiz haline geldi. Kadınlar ticari ve eğlence nesnesi haline getirildi.

İnsanlık hüsran içindedir. İnsanlığın yeni bir kurtuluş çağrısına ihtiyacı vardır. Var olan sistemler insanlığın kurtuluşu için yeterli değildir. Yeni düzenler insanlığı, özgürlük adı altında daha çok köleleştirmekte ve kendi çıkarları için kullanmaktadır. Bu yenidünya düzeni insanlığa asla kurtuluş vaadedemez.

Bu küresel Şeytanlar İnsanlığın önünde birilerinin yol göstermesini de istemezler. Birilerinin nasihat etmelerini veya nasıl davranacaklarını söylemelerini özgürlüğün önünde bir engel olarak görürler. Yeter ki kendi sistemleri dışında birileri topluma önderlik yapmasın. Birileri çıkıp insanlığa “siz bu dünya şeytanlarına uymayın” demesin.”

Yazının tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09