Aydın Damar’ın Kaleminden “Günümüzden Efendimiz(sav)’e Mektup”

İslamî Analiz köşe yazarı Aydın Damar, miladî doğum yıldönümü münasebetiyle Peygamber Efendimiz(s.a.v.)’e hitaben bir yazı kaleme aldı.

İslamî Analiz/Köşe Yazısı

İslamî Analiz köşe yazarı Aydın Damar, miladî doğum yıldönümü münasebetiyle Peygamber Efendimiz(s.a.v.)’e hitaben bir yazı kaleme aldı.

İşte o yazıdan bir kesit:

Ya Muhammed! (a.s.)

İnsanlar bölük pörçük. İnsanlık büyük bir ayrışma halinde. Herkes kendi ırkının, kendi mezhebinin, kendi kabilesinin, kendi grubunun, kendi cemaatinin, kendi STK’sının, kendi partisinin en doğru olduğunu iddia ediyor. Kiminle konuşursanız yanında olduğu kişilerin doğru olduğunu, diğerlerinin ise büyük yanlışlar içerisinde olduğunu izah etmeye çalışıyor. En iyi cemaat, kendisinin de içinde bulunduğu cemaattir. Olayları en iyi okuyan, çağını en iyi yorumlayan lider, hiç şüphesiz kendi lideridir. İnsanlar, kendilerinin sahip oldukları değerlere, hiç toz kondurmuyorlar. Bu değer ve davranışlara hiç eleştiri kabul etmiyorlar. İnsanlar aslında sahip oldukları bilgi ve çevreye, eleştiri kabul etmezken, kendilerine eleştiriyi kabul etmemiş oluyorlar.

Ya Muhammed! (a.s.)

Müslümanlarımızın din anlayışı da bir acayip. Her cemaat, her grup, her mezhep kendine bir yol tutmuş gidiyor. Sormuyorlar gittikleri bu yol acaba Allah’ın istediği yol mu diye. Her mezhep kendisinin hak olduğunu iddia ediyor. Şia olan sunniye, sunni olan şiaya hakaret ediyor. Her fırka, kendisinin Fırka-i Naciye olduğunu iddia ediyor. Her grup kendisinin cennetlik olduğunu söylüyor. Ya Rasulallah! İslam’dan başka bir İslam var da bizim mi haberimiz yok. Kur’an’dan başka bir kitap varda bizler mi okumuyoruz.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09