ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 2.12.2015 17:32:53

Anadolu Ajansı, Azerbaycan'da başörtüsü mücadelesinden ötürü şehit edilen Müslümanları 'radikal' olarak gördü

Anadolu Ajansı, Azerbaycan'da başörtüsüne yasağına direndikleri için zulüm gören Müslümanları 'radikal' olarak niteledi. Anadolu Ajansı, Azerbaycan

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Anadolu Ajansı, Azerbaycan'da başörtüsüne yasağına direndikleri için zulüm gören Müslümanları 'radikal' olarak niteledi.
 
Azerbaycan'da başörtüsü yasağı ve cami kapatma gibi katı laik uygulamalarıyla Müslümanların üzerinde terör estiren Aliyev rejimi, son olarak ülkede İslami mücadelenin öncülerinden sayılan Taleh Bagirov ve taraftarlarına operasyon düzenleyerek dört Müslüman'ı şehit etti.
 
"Radikal Şii Grup"
 
Daha önce başörtüsü yasağına karşı çıktığı ve Aliyev rejimine karşı halkı örgütlediği için hapse mahkum edilen Taleh Bagirov ve taraftarlarına yönelik bu operasyonu, Anadolu Ajansı "Radikal Şii Grup" vurgusuyla çeşitli haber sitelerine servis ederek, operasyonu destekleyen, Bagirov ve taraftarlarını ise suçlayan bir dil kullandı. 
 
Vakıf Abdullayev şehit olmuştu
 
Ülkede İslami kimliğe yönelik saldırgan ve faşist bir tutum sergileyen Aliyev rejimi, bundan iki sene önce de başörtüsü eylemlerine öncülük eden Vakıf Abdullayev'i hapishanede işkenceden şehit etmişti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09