FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 12.5.2018 16:58:27

Amerika’nın İsrail’deki büyükelçisi Filistinlilere karşı örgütleri finanse ediyor

ABD’nin İsrail’deki büyükelçisi David Friedman’ın Filistinlilere karşı saldırı ve terör eylemi yapan Siyonist terör örgütlerine mali destek veren bir derneğe başkanlık ediyor. Amerika’nın İsrail’deki büyükelçisi Filistinlilere  karşı örgütleri finanse ediyor

Siyonist işgal rejiminde yayın yapan The Jerusalem Post gazetesi bugün verdiği haberde ABD’nin İsrail’deki büyükelçisi David Friedman’ın Filistinlilere  karşı saldırı ve terör eylemi yapan Siyonist terör örgütlerine mali destek veren bir derneğe başkanlık ettiğini yazdı.

Gazete verdiği açıklamada, Friedman’ın başında bulunduğu derneğin Amerikan Dışişleri Bakanlığı tarafından terör oluşumu olarak kabul edildiğini ifade etti.

Gazeteye göre, kendilerine Beyt El’deki Dini Okulların Amerikalı Dostları (American Friends of Bet El Yeshiva Center) diyen dernek, 2013 yılında Yahudi terör örgütü Qomemiyut’a binlerce dolarlık yardım yaptı.

Bu konu, İsrail’deki insan hakları örgütlerinin ülkedeki aşırı sağcı hareket ve örgütlerin finans kaynaklarına dikkat çekmelerine neden olmuştu.

İşgal rejimindeki fanatik dini çevreler ve bu çevrelerin liderlerinin 2006 kurduğu Qomemiyut örgütü, Batı Şeria’daki Yahudi yerleşkelerinin boşaltılmasını engellemek ve bu yöndeki planları başarısız kılmak için çalışıyor.

Gazete, bu örgütün aslında Filistinlilerin Arap dünyasından atılmasını isteyen fanatik haham Meir Kahane’nin kurduğu Kach örgütünün bir alt şubesi olduğunu belirtti.

Gazetenin verdiği habere göre Amerikan idaresi 1997 yılından beri Kach örgütünü terör örgütü kabul etmektedir. Kanada hükümeti de 2016 yılında aldığı kararla Kach örgütünü terör örgütü ilan etti.

 

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09