AVRUPA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.11.2018 09:57:24

Almanya Suudi askerleri eğitiyor!

Suudi Arabistan'ın Yemen'e dayattığı feci savaş ve Riyad ile askeri işbirliği yapan ülkelere yönelik yoğun itirazlara rağmen, Almanya ordusunun Arabistan'lı askerlere eğitim verdiği belirtildi. Almanya Suudi askerleri eğitiyor!

Suudi Arabistan'ın Yemen'e dayattığı feci savaş ve Riyad ile askeri işbirliği yapan ülkelere yönelik yoğun itirazlara rağmen, Almanya ordusunun Arabistan'lı askerlere eğitim verdiği belirtildi.

Alman Die Tageszeitung gazetesi, Almanya ordusu Arabistan'lı muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı ve Riyad'ın Yemen'de işlediği cinayetlere rağmen, Arabistan'lı güçlere askeri eğitim vermeye devam ettiğini bildirdi.

Alman gazete bu bağlamda yayınladığı raporda Hamburg askeri akademisinin halihazırda Arabistan'lı askeri güçlere eğitim verdiğini duyurdu.

Almanya savunma bakanlığı Suudi güçlere verilen askeri eğitimler hakkında yayınladığı bildiride söz konusu eğitim kurslarının daha önce yapılan planlamalar kapsamında gerçekleştirildiğini iddia etti.

Diğer yandan Alman Sosyal demokrat partisinin, Berlin yönetiminden Yemen savaşına katılan ülkelere silah ve askeri teçhizat ihracatı yapılmamasını talep etmesine rağmen, Suud rejiminin 2018 yılında Almanya'dan en çok silah ve askeri teçhizat alımı gerçekleştiren 2. ülke olduğu bildiriliyor.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09