TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.1.2019 11:55:51

Akça Kontrplak’ta 150 işçi işten çıkarıldı: “Maaşlarımız ödeninceye kadar fabrikanın önündeyiz”

Çorum’da Akça Kontrplak Fabrikası 150 işçiyi işten çıkardı. Akça Kontrplak’ta 150 işçi işten çıkarıldı: “Maaşlarımız ödeninceye kadar fabrikanın önündeyiz”

Çorum’da geçtiğimiz aylarda konkordato ilan eden Akça Kontrplak Fabrikası 150 işçiyi işten çıkardı. Üç aydır maaşlarının ödenmediğini belirten işçiler maaşları ödeninceye kadar fabrikanın önünde olacaklarını belirtti.

Ahşap üzerine çalışan Akça Kontrplak Fabrikası geçtiğimiz aylarda konkordato ilan etmişti. Gazete Duvar’da yer alan habere göre fabrikada 150 işçi işten çıkarıldı. Üç aydır maaşları ödenmeyen işçiler işbaşı yapmayıp fabrika önünde toplandı ve patronla görüşmek istedi.

Patron, işçilerin talebine karşılık olarak “Çalışan çalışsın, çalışmayan da çıkıp gitsin” deyince işçiler “Hakkımız olan ücretleri alana kadar fabrika önünden ayrılmayacağız” dedi.

Fabrikada 20 yıldır çalışan bir işçi, kendilerine sendika hakkı tanınmadığını, sendika isteyen işçilerin de işten çıkarıldığını belirterek “Evlerimizin kirasını ödeyemez durumdayız. Sürekli borç yiyoruz, nereye kadar böyle gider bilmiyoruz. Akşam eve elli boş gitmekten aile fertlerimizden utanır hale geldik” ifadelerinde bulundu.

 

Kaynak : Sendika.org

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09