SİYASET

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.2.2019 16:08:53

Ak Partili Özhaseki: Sade, mütevazı, israfı hiç sevmeyen bir Cumhurbaşkanımız var

AK Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın israfı hiç sevmediğini belirterek, "Dünyadaki birçok cumhurbaşkanının çalışma ofislerini gördüm. En sade, mütevazı ve bize ait olan bir tek cumhurbaşkanlığı makamı var, o da bizim cumhurbaşkanımızın makamı" dedi. Ak Partili Özhaseki: Sade, mütevazı, israfı hiç sevmeyen bir Cumhurbaşkanımız var

AK Parti'nin Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkan adayı österdiği Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Çubuk'ta muhtarlar, STK temsilcileri ve partisinin ilçe teşkilatı ile bir araya geldi.

CHP'nin Ankara adayı Mansur Yavaş hakkında değerlendirmelerde bulunan Özhaseki, şunları söyledi:

"Şu andaki sol yönetimin bir adayı var. 'Sağcıyım' demiş, sonra dönmüş demiş ki, 'benim bulunduğum parti CHP'lileşiyor.' Sonra oraya getirmişler. Sonra o anlayış cumhurbaşkanlığı çalışma ofisine bile ağza alınmayacak laflar söylüyor. 'Altın klozetler, bilmem neler' diyorlar. 25 senedir kamuda en üst düzeylerde görev yapmış bir kardeşinizim. Dünyadaki birçok cumhurbaşkanının, başbakanın çalışma ofislerini gördüm. En sade, mütevazı ve bize ait olan Selçuklu motifleriyle bezenmiş bir tek cumhurbaşkanlığı makamı var, o da bizim cumhurbaşkanımızın makamı. Evimizde ne varsa klozette o var. Salonlarda yerlerde hangi parke varsa orada da o var."

'ALTIN KLOZET DE ALTIN KLOZET, SARIYA BOYANMIŞ BİLE GÖRMEDİM'

Buna rağmen geçen seçim döneminde eleştirilerin yapıldığını kaydeden Özhaseki, şöyle konuştu:

"Altın klozet de altın klozet. Ben sarıya boyanmış bile görmedim, bırakın altın klozeti. Her gün oralardayız zaten. Sade, mütevazı, israfı hiç sevmeyen bir cumhurbaşkanımız var. Bazen toplantı yapılacak, diyor ki 'Aşağıdaki salonda yapın.' 'Efendim şurayı kiralayalım' dediklerinde, 'Siz deli misiniz oğlum, niye oraya para veriyorsunuz, işte orada salon var aşağıda yapın' diyor. Kuruşuna kadar dikkat eden bir cumhurbaşkanımız var. Şimdi cumhurbaşkanımıza oturduğu yerden başlayarak, şahsına, evlatlarına, kendine envai çeşit sözü söyleyenler, elini sıkmamak için arkadan dolananlar nasıl olacak yarın Ankara'nın raylı sistemlerinde yardım isteyecekler. Gidip elini sıkmıyorsun ya, nasıl yardım isteyeceksiniz?"

 

 

Kaynak : Sputnik

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09