TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.1.2019 15:17:30

Ak Parti'den MHP'nin teklif ettiği ''Ruh Sağlığı Yasası'' ile ilgili açıklama

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, MHP'den gelen ruh sağlığı yasası teklifiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ak Parti

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, gazetecilere yaptığı açıklamalar sırasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ruh sağlığı yasası çıkması gerektiği yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, şunları söyledi:

"Ruh sağlığı yasası Türkiye'nin uzun zamandır gündeminde. Sağlıkla ilgili yasal düzenlemeler var ama ruh sağlığına ilişkin bir yasal düzenleme yok. Ruh sağlığına ilişkin yasal düzenleme, topumun ruh sağlığının iyiliği ya da kötülüğüyle ilgili değil. Ruh sağlığı yasasını, 'toplumun ruh sağlığı bozuldu, bir yasa çıkaralım' şeklinde okumak değil de, psikologlar, psikiyatrlar, nasıl çalışacak, anti depresanların ölçüsü nasıl olacak diye düzenlenmesi gerekir. Diyelim ki; psikoterapist bir ruh sağlığı merkezi kurmak istiyor, kuramıyor bu merkez nasıl kurulacak. Uzunca zamandan beri tartışılan konu. 'Türkiye'nin bir ruh sağlığı yasası olmalıdır' tartışması on yıllardan beri devam ediyor. Bu konuda MHP’nin bir önceki dönem vekillerinden psikolojik danışmanlık ve rehberlik alanında çalışan Deniz Depboylu'nun kanun teklifi var. MHP’nin geçen yıl hazırladığı bu teklifin gündeme gelme konusunu, Sayın Bahçeli gündeme taşıdı. Yoksa biz, 'toplumun sağlığı bozuldu o yüzden yasa çıkaralım' dersek Türk toplumuna haksızlık etmiş oluruz gibi geliyor."

 

Kaynak : T24

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09