TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.3.2017 19:23:56

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay: Bugün Türkiye'de laiklik bir barış ilkesine dönüşmüş durumda

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ve Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen İlim ve Hikmet Araştırma Merkezi (İLHAM) seminerinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Bugün Türkiye'de laiklik gerçekten bir barış ilkesine dönüşmüş durumda." dedi. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay: Bugün Türkiye

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ve Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen İlim ve Hikmet Araştırma Merkezi (İLHAM) seminerinde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, "Bugün Türkiye'de laiklik gerçekten bir barış ilkesine dönüşmüş durumda." dedi.

Aktay, bir otelde düzenlenen "Türkiye'de Siyasal Kültür, Darbeler ve Sosyolojik Dinamikler" konulu seminere konuşmacı olarak katıldı.

Türkiye'de son 10-15 yıl içinde güçlü bir vatandaş tipi oluştuğunu ifade eden Aktay, "15 Temmuz'dan bir gün önce sorsaydınız, hiç kimse böyle bir şeye ihtimal vermezdi. Çünkü darbelere karşı Türkiye'nin sosyolojik dinamikleri artık alabildiğine darbeyi savan, darbe şartlarını yok eden bir doğrultuda gelişmişti." diye konuştu.

Ülkede son 10 yılda artık hiç laiklik tartışması yaşanmadığını vurgulayan Aktay, şunları kaydetti:

"Bugün laiklik gerçekten bir barış ilkesine dönüşmüş durumda. Türkiye laiktir, laik bir devlettir. Devlet olarak laiklik bir kimlik değildir. Laiklik devletin düzenleyici ilkesidir, işlevidir, fonksiyonudur. Ve bu fonksiyon noktasında devletimizin laik bir işlevi vardır."

Seminere, AK Parti Konya Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu, TİMAV Genel Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz ve Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da katıldı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09