KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 27.4.2018 14:15:50

AGD'ye bağlı UGSAM'ın Nisan 2018 bülteni yayımlandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Dış İlişkiler Komisyonu bünyesinde çalışma yürüten Uluslararası Gençlik Strateji Araştırma Merkezi’nin (UGSAM), Nisan 2018 bülteni yayımlandı. AGD

İslami Analiz/Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Dış İlişkiler Komisyonu bünyesinde çalışma yürüten Uluslararası Gençlik Strateji Araştırma Merkezi’nin (UGSAM), Nisan 2018 bülteni yayımlandı.

Bu sayıda Güney Asya’nın küçük bir ada ülkesi olan Sri Lanka’nın genel hatlarıyla ele alındığı ülke raporu sayfalarında Mart ayı itibariyle bu ülkedeki Müslümanlara karşı başlatılan saldırı dalgasının vardığı boyutlara dikkat çekiliyor.

Diğer taraftan Ortadoğu’nun gizemli ve tehlikeli adamı Muhammed Yusuf Dahlan’ın profil olarak incelendiği Nisan 2018 bülteninde Dahlan’ın karanlık yönlerine vurgu yapılıyor. 1970’li yılların sonunda gözlerden bir süreliğine kaybolan Dahlan’ın Siyonistler tarafından özel olarak eğitildiği tespitinin yer aldığı bültende Dahlan’ın Ortadoğu ve Balkanlarda yürüttüğü faaliyetler anlatılıyor.

Öte yandan özellikle bölgemizde yaşanan krizler sebebiyle her geçen gün sayıları gittikçe çoğalan göçmenlerin tarihsel olarak hukuki ve ekonomik durumlarının masaya yatırıldığı Nisan 2018 bülteninde Güney Doğu Asya Uluslar Birliği’nin (ASEAN) yapısı ve işleyişi detaylı bir biçimde işleniyor. Son olarak ‘Bitcoin’ ismiyle dünya gündemine oturan sanal para serüveninin arka planı ve “BlockChain” teknolojisi okuyucuyla buluşuyor.

UGSAM Nisan 2018 bültenine linke tıklayarak ulaşabilirsiniz

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09