TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 13.3.2017 13:27:39

AGD: Referandumla ile ilgili herhangi bir kampanyanın iştirakçisi değiliz; başından beri kutuplaşmanın karşısındayız!

Anadolu Gençlik Derneği(AGD), bazı basın ve medya organlarında çıkan “AGD'nin parti adına hayır kampanyası yürütmesi konusunda karar alındı” şeklindeki asılsız haberlere ilişkin bir açıklama yayımladı. AGD: Referandumla ile ilgili herhangi bir kampanyanın iştirakçisi değiliz; başından beri kutuplaşmanın karşısındayız!

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği(AGD), bazı basın ve medya organlarında çıkan “AGD'nin parti adına hayır kampanyası yürütmesi konusunda karar alındı” şeklindeki asılsız haberlere ilişkin bir açıklama yayımladı.  

AGD tarafından “Bazı Basın ve Medya Organlarında Yer Alan Derneğimizle Alakalı Haberler Hakkında” başlığıyla paylaşılan açıklama şöyle:

“Anadolu Gençlik Derneğimiz 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması ile ilgili herhangi bir kampanyanın iştirakçisi değildir, aynı konu ile ilgili bir program tertiplemiş ya da bir salon müracatında bulunmuş da değildir. En başından itibaren ülkemizin, insanınızın ve özellikle de gençliğimizin yararına, barışa, sevgiye, kardeşliğe, paylaşıma dair bilinç oluşturmaya yönelik planladığımız çalışmalarımız Türkiye genelinde devam etmektedir. Biz halk oylaması sürecinin bir kutuplaşmaya yol açmaması için azami gayret gösterip tüm söylemlerimize çok daha fazla dikkat ederken tersini ifade eden ve fakat gerçekle ilintisi olmayan haberlerin çıkması üzücüdür.

Biz bu ülkenin en çok ihtiyacı olan meselenin toplumsal barış ve uzlaşı olduğuna inanıyoruz. Eğer bir kampanya olacaksa bu da evet ya da hayır diyecek olan insanların 17 Nisan sabahı da güven içerisinde birlikte yaşayabilecekleri bir ortam sağlamak için gayret kampanyası olabilir. Ülkemiz insanının halk oylamasına sunulan değişiklik teklifi üzerinde düşündüğünde daha isabetli bir karar vereceğine inancımız tamdır.  Derneğimiz dün olduğu gibi bugün ve yarın da ülkemiz için "insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır" prensibiyle çalışmaya devam edecektir.

Anadolu Gençlik Derneği

Genel Merkez

Basın Müşavirliği

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09