KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 24.4.2018 17:53:08

AGD, Nedim Urhan için 'Vefa Gecesi' düzenliyor

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Nedim Urhan için İstanbul’da Vefa Gecesi düzenleyecek. AGD, Nedim Urhan için

İslami Analiz/Haber Merkezi

Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi, Nedim Urhan için vefa gecesi düzenleyecek.

28 Nisan Cumartesi günü saat 20:00’da İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde yapılacak olan programa AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan’ın yanı sıra, Nedim Urhan’ın talebeleri, sevenleri dostları, çok sayıda misafir ve genç katılacak.

Dukka Medya tarafından hazırlanan ‘Müstakim Bir Hayat Nedim Urhan’ belgeselinin gösteriminin yapılacağı programda, Urhan’ın talebesi olan AGD Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin’in hazırlamış olduğu ‘Müstakim Bir Hayat Nedim Urhan Hatırat Kitabı’ da tanıtılacak. Kitap, MGV Yayınları'ndan çıkacak.

Yaklaşık bir saatlik bir çalışma olan ‘Müstakim Bir Hayat Nedim Urhan’ belgeselinde Urhan’ın talebeleri, arkadaşları, akademisyenler ve sevenleri, Urhan’ın çalışmalarını, hizmetlerini, fikir ve bilinç dünyasını ve fedakarlıklarını anlatıyor. Prof. Dr. Cevat Akşit, Diyanet İşleri Eski Başkanı Lütfi Doğan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ESAM Genel Başkanı Recai Kutan, Üsküdar Belediye Başkanı Avukat Hilmi Türkmen, ulemadan Emin Saraç, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslâmî İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Turan Aslan, Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Halil İbrahim Kutlay, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı İsmail Mansur Özdemir, M.Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Çolak gibi 50 kadar isimden Nedim Urhan Hoca’ya dair alınan fikir ve görüşler belgeselde ve kitapta yer alıyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AGD Genel Başkan Yardımcısı Ersan Bilgin, sevdiklerimize ve değerli insanlara yaşarken gereken önemi vermek, vefa göstermek gerektiğini dile getirdi.

Bilgin, "Nedim Hocamız hem manevi yönü, istikameti ve İslami duruşuyla hem de öğrencileri sevmesi, öğrencilerle hem hal olması, babalık yapması yönüyle müstesna bir insandır. Kınayanın kınamasından korkmayan, kimin ne dediğine bakmayan, dünyayı takmayan, doğru bildiği yolda sebat eden, davasını her şartta taşıyan ve şartlara teslim olmayıp, Allah’a teslim olan bir dava adamı olarak tanıdık hocamızı.  Talebeliği de dahil hiçbir zaman İslami hassasiyetinden ve duruşundan taviz vermemiş olan değerli hocamız, Marmara İlahiyat’taki yarım asırlık hizmetinde on binlerce öğrencinin gönlünde taht kurmuştur, iz bırakmıştır. Hala da bu hizmetlerine ve cehdine, yıllar önce okuttuğu öğrencilerle irtibatına devam etmektedir. Yüce Rabbimiz Hocamız’a hayırlı ve uzun ömürler versin, şifa versin’’ dedi.

Herkesi Nedim Urhan anısına yapılacak olan programa davet eden Bilgin, "Nedim Hocamız’a böyle bir projeyle gittiğimiz zaman riya olur korkusuyla mahcup oldular. Hocamızı bu hatırat kitabı ve belgesel çalışmasına ikna ederken zorlandık, istemediler. Biz kendisine, ömrünü adamış olduğu Müslüman gençliğe örnek olacak böyle bir çalışmaya ihtiyaç olduğunu, kendisi ile alakalı değil, ümmeti Muhammed’le alakalı güzel bir eser olacağını, ifade ettik ve proje bu şekilde vücut buldu. Neticede bu güzel insan yaşarken vefamızı gösterelim istedik. 28 Nisan Cumartesi günü saat 20.00’da Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde sevenleri, talebeleri ve dostları olarak hocamızın davasına ve sevdasına bir kez daha omuz vereceğiz, yaşadıklarını ve hatıralarını paylaşacağız. Vefa Gecesi’ne tüm kardeşlerimizi ve İstanbulluları bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09