EKONOMİ

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 2.6.2017 13:21:32

Ağbal, yeniden yapılandırma sonuçlarını açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, eski yeniden yapılandırma kanunu kapsamında Maliye Bakanlığı, SGK ve gümrük idarelerinin yapılan toplam tahsilatın 22.7 milyar liraya ulaştığını açıkladı. Ağbal, yeniden yapılandırma sonuçlarını açıkladı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, eski yeniden yapılandırma kanunu kapsamında Maliye Bakanlığı, SGK ve gümrük idarelerinin yapılan toplam tahsilatın 22.7 milyar liraya ulaştığını açıkladı.

Ağbal, 6736 sayılı yapılandırmaya ilişkin, 'Mahsuplardan gelen tahsilatlarla birlikte 23 milyar lirayı aşan bir rakama ulaştığımız görülüyor' ifadelerinde bulundu.

Mayıs ayı içerisinde 2.57 milyar lira tahsilat yapıldığını bildiren Ağbal bu tahsilatın 1 milyar lirasının ise yapılandırmanın son günü olan 31 Mayıs günü gerçekleştiğini söyleyerek 'Beklediğimizden daha fazla tahsilat elde ettik. Bir kısım vatandaşımız sadece mayıs ayı taksitlerini değil, gelecek aylara ilişkin ödemelerini de yapmış gözüküyorlar. 2.5 milyar liranın 700 milyon lirası aslında sonraki aylara tekabül eden taksit tutarları veya ödeme tutarları… Bizi gerçekten son derece memnun eden bir sonuç elde etmiş olduk.' şeklinde konuştu.

Ağbal daha önceki açıklamalarında eski yeniden yapılandırmadan 2016'da 16.7 milyar lira tahsilat yapıldığını açıklamıştı.

Eski yeniden yapılandırmanın (6736 sayılı) 31 Mayıs'ta sona ermesinin hemen ardından darbe girişimi sonrası dönemi kapsayan 7020 sayılı yeni yeniden yapılandırma devreye giriyor.

Ağbal kısa süre önce yeniden yapılandırmalara ilişkin düzenlediği toplantıda '7020 sayılı yeni yeniden yapılandırma kanununa tecil sistemini ekledik. Bu düzenleme sonrası yeni bir yeniden yapılandırma kanununa ihtiyaç kalmayacağını düşünüyorum. Buna bağlı olarak önümüzdeki günlerde genel bir yeniden yapılandırma kanunu artık beklenmemeli' ifadelerlinde bulunmuştu.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09