ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 28.10.2015 16:42:41

Afganistan'daki deprem sonrası acil yardım çağrısı

Afganistan'da pazartesi günü meydana gelen 7.5 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 400'e yaklaştı. Yardım kuruluşları bölgedeki dondurucu soğuğa dikkat çekerek acil çadır, battaniye ihtiyacına dikkat çekti. Afganistan

Afganistan'da pazartesi günü meydana gelen 7.5 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 400'e yaklaştı. Yardım kuruluşları bölgedeki dondurucu soğuğa dikkat çekerek acil çadır, battaniye ihtiyacına dikkat çekti.
 
Afganistan'ın kuzeyinde geçtiğimiz pazartesi günü meydana gelen 7.5 büyüklüğündeki depremde bilanço her geçen gün artıyor.
 
Depremin en fazla zarar verdiği Afganistan ve Pakistan'da yaşamını yitirenlerin sayısı artarken, şiddetli sarsıntının neden olduğu yıkımın boyurtları daha net ortaya çıkıyor.
 
Afgan yetkililer yaklaşık 8 bin evin yıkıldığını belirtirken, Pakistan'da ise aralarında 100'den fazla okulun da bulunduğu 10 binden fazla bina zarar gördü. Binlerce kişi de evsiz kaldı. 
 
Pakistan'da ise depremden en fazla etkilenen bölge Svat Vadisi oldu.
 
Uzak ve dağlık bölgelerde 2 gündür yoğun yağmur ve kar yağdığına dikkat çekildi. Yardım kuruluşları deprem sonrası acil yardım çağrısı yaptı, evsiz kalanların soğuktan ölebileceği uyarısında bulundu.
 
Yetkililer en önemli ihtiyaçların çadır, battaniye ve gıda olduğunu açıkladı. 
 
Şiddetli deprem Afganistan ve Pakistan'ın yanısıra Hindistan, Nepal, Özbekistan, Tacikistan ve Kazakistan'da da hissedilmişti.

Kaynak : NTV

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09