TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 12.7.2018 10:38:44

Adnan Oktar’ın avukatı: Sağlık raporu gündemimizde değil

Gözaltına alınan Adnan Oktar’ın avukatı Atanur Demir, müvekkilinin ceza almaması için akıl sağlığının yerinde olmadığına dair tespit taleplerinin şimdilik gündemlerinde olmadığını söyledi. Adnan Oktar’ın avukatı: Sağlık raporu gündemimizde değil

Gözaltına alınan Adnan Oktar’ın avukatı Atanur Demir, müvekkilinin ceza almaması için akıl sağlığının yerinde olmadığına dair tespit taleplerinin şimdilik gündemlerinde olmadığını söyledi.
 
Oktar ve bağlantılı 235 kişi hakkında 31 farklı suçlamayla gözaltı kararı çıkarılmış, aralarında Oktar’ın da bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.
 
Operasyondan sonra Oktar’ın cezai ehliyetinin olup olmadığı tartışılmış, herhangi bir ceza almayabileceği konuşulmuştu.
 
‘Rapor gündemimizde yok’
 
Avukatlar Atanur Demir ve Heyam Fidan, dün Fatih’teki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Oktar’ı ziyaret etti.
 
Görüşme öncesi gazetecilere konuşan avukat Demir’e, müvekkilinin akıl sağlığıyla ilgili herhangi bir raporun olup olmadığı soruldu.
 
Avukat şunları söyledi: “Kaçarken yakalandığı haberi bilgisi doğru değil. Akıl sağlığının yerinde olup olmaması ile ilgili mesele adli tıp tarafından verilecek bir raporla sabit olur. Bu cezasızlık sebebidir. Ancak gündemimizle böyle bir konu söz konusu değil. İleriki aşamada biz hukukçu olarak bunu değerlendiririz. Onunla ilgili bizim gözlemimiz önemli, müvekkilin talebi önemli, mahkemenin gözlemi, yargı makamlarını gözlemi önemli. Şu an gündemimizde savunma olarak böyle bir düşüncemiz yok.”
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09