Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 26.3.2016 09:29:10

Abdülmelik El-Husi, Yemen'e yönelik saldırıların birinci yıl dönümünde konuştu

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik Bedreddin El-Husi, Yemen'e yönelik Suud öncülüğündeki saldırıların birinci yıl dönümü münasebetiyle bir konuşma yaptı. Abdülmelik El-Husi, Yemen

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Yemen Ensarullah Hareketi Lideri Abdulmelik Bedreddin El-Husi, Yemen'e yönelik Suud öncülüğündeki saldırıların birinci yıl dönümü münasebetiyle bir konuşma yaptı.
 
El-Husi, Suud rejiminin Yemen'e yönelik saldırılarının, sivil yerleşim yerlerinin hedef alınmasının ve insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçların arkasında ABD'nin olduğunu belirtti. 
 
Suud rejiminin Yemen'e saldırarak burayı kendilerine bağlı bir diktatörlük haline getirmeyi amaçladığını belirten El-Husi, Yemen halkının uyanıklığı sayesinde tüm bu oyunların bozulduğunu ifade etti.
 
Ensarullah Lideri, yaşanan saldırıların ve düşmanlığın arkasında ABD'nin olduğunu belirtti ve hem ABD'nin hem de onun arkasındaki İsrail'in finansal olarak Suud Rejimine bel bağladığını söyledi.
 
Suud rejiminin saldırganlığını Güvenlik Konseyi ve BM'nin gözetiminde, yoğun medya desteğiyle gerçekleştirdiğini ifade eden El-Husi Yemen'e yönelik saldırılar gerçekleşirken tüm yasal ve insani kısıtlamaların ortadan kaldırıldığını, kimsenin bunları görmediğini belirtti. Ensarullah hareketi BM'nin yalnızca başına buyruk devletlerin güvenliğini temin ettiğinin ve Yemen yararına hiçbir karar almadığının da altını çizdi.
 
Hizbullah Hareketi ve Seyyid Hasan Nasrallah'a de değinen El-Husi, Arap Birliği'nin vermiş olduğu "Hizbullah'ı terör örgütü ilan etme" kararıyla direnişi hedef alarak İsrail'e hizmet ettiğini belirtti. El-Husi, Nasrallah'a da Yemen halkına yönelik desteği ve tutumundan dolayı teşekkür etti. 
 
Konuşmasının sonunda Suud rejimine seslenen Ensarullah Lideri, Suud'u ABD ve İsrail'le mücadele ederek İslam ve Arap ülkeleriyle beraber hareket etmeye davet etti. Husi: "Amerikalılar ve İsrailliler bu yaptığınız işte sizin için bir hayır istemezler." diye konuştu. 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09