Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 20.4.2015 20:35:21

Abdülmelik el-Husi: Yemen halkı Amerika ve İsrail’e boyun eğmeyecek! Suud rejimi Haremeyn’in değil, ABD’nin hizmetkarıdır!

Ensarullah Hareketi lideri Abdülmelik el-Husi, Suud rejiminin Yemen’i İsrail’in ve Amerika’nın Yemen’i yapmak için çabaladığını vurguladı. Abdülmelik el-Husi: Yemen halkı Amerika ve İsrail’e boyun eğmeyecek! Suud rejimi Haremeyn’in değil, ABD’nin hizmetkarıdır!

İslami Analiz/Haber Merkezi

Ensarullah Hareketi lideri Abdülmelik el-Husi, Suud rejiminin Yemen’i İsrail’in ve Amerika’nın Yemen’i yapmak için çabaladığını vurguladı.

Pazar gecesi televizyonda konuşan el-Husi, Suud saldırılarını destekleyen ve onaylayan herkesin Siyonist rejimle aynı kefede olduğunu ve onun ortağı olduğunu ifade etti.

Yemen halkının ne pahasına olursa olsun Amerika ve İsrail’e boyun eğmeyeceğinin altını çizen el-Husi “Bütün imkanlarımızla bize yönelik saldırılara karşı mücadele edeceğiz. Zafer müttefiklerimizin olacaktır. Çünkü biz Allah’a boyun eğdik, ancak bize saldıranlar Amerika’ya boyun eğdi” dedi.

Ensarullah Hareketi lideri Abdülmelik el-Husi dün yaptığı konuşmanın devamında şunları söyledi:

“Nasıl oluyor da Yemen’e yönelik saldırılar Yemen’i yıkarken Yemen’in çıkarları için oluyor? Suud, düzenlediği saldırılarla Yemen’i Husilerin ele geçirmesini engellemek ve Yemen’in Arabizme dönüşünü sağlamak istediğini iddia ediyor.

Suud rejiminin diline pelesenk ettiği Arabizm Amerika’nın ve İsrail’in kucağında mı oluyor? Tabii ki Haremeyni Şerifeyn için en büyük tehdit olan Amerika ve İsrail böyle bir operasyonda taraf olur. Gerçek Arabizm asla ve asla Amerika’nın ve İsrail’in boyunduruğu altında olmaz.

Yemen’de Amerikan silahlarından açılan ateşle hayatını kaybeden herkesten Amerika sorumludur. Çünkü Yemen’e yönelik saldırıların asıl yöneticisi Suud değil Amerika’dır.

Yemen’e saldıran ve Yemen halkının kanını döken Suud rejimi Harameynin değil Amerika’nın hizmetkarıdır. Yemen saldırılarından Suud’la İsrail’in çıkarları ortaktır.

Yemen’de Yemenliler arasında gerçekleşecek diyaloğa gelince. Bu zaten saldırılardan önce var olan bir şeydi. Ve Ensarullah Hareketi ve müttefikleri diyaloğun başarılı olmasından ve siyasi anlaşmaya varılmasından yanaydı. Ancak bu diyalog Yemen’de çözüm istemeyen dış mihraklar tarafından baltalandı.

Suud rejimi el-Kaide’nin Yemen’i ele geçirmesi istiyor. Ancak Yemen halkı Suud saldırılarına asla ve asla boyun eğmeyecek ve teslim olmayacaktır.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09