DÜNYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 8.11.2018 18:49:15

Abdulbari Atvan: Müslüman ülkelerin ABD'ye karşı İran'ın yanında yer alması gerekir

İran'a yönelik ABD yaptırımlarını değerlendiren Abdulbari Atvan, Müslüman ülkelerin İran’ın yanında yer alması gerektiğini söyledi. Abdulbari Atvan: Müslüman ülkelerin ABD

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Gazeteci-yazar Abdulbari Atvan, Arap ve Müslüman devletlerin ABD'nin yaptırımları karşısında İran'ın yanında yer alması gerektiğini söyledi.

Tasnim’in aktardığına göre Abdulbari Atvan, “Bu yaptırımlar İran'a uygulanıyor çünkü İran, İsrail'e karşı direnişin kalesi ve Kudüs'teki İslami kutsal alanlara yönelik işgalin karşısında duruyor. Eğer İran, Netanyahu, Savaş Bakanı Liberman ve İsrail jimnastik ve judo takımının ayaklarının altına kendi ülkesinde kırmızı halı serip milli marşını okusaydı, işte o zaman Amerika’nın en samimi dostu olurdu ve orada İsrail lobisi olurdu” ifadelerini kullandı.

Abdulvari Atvan’ın konuya ilişkin yazısından diğer bölümler şu şekilde:

İran halkının ve hükümetinin, Amerikan-İsrail koalisyonuna hiçbir taviz vermeyeceğini ve sağlam duracağını bununla birlikte Arapların Irak ve Libya’daki tecrübelerinden yararlanacağını umut ediyoruz. Çünkü eğer imtiyaz vermeye başlarsa, askeri saldırganlık ve işgal durmayacaktır. Biz, Nükleer müzakereler sırasında altı büyük gücü yenen İranlı liderlerin bu gerçeğin çok iyi farkında olduklarına inanıyoruz.

“TRUMP, İRAN’DAN KORKUYOR ÇÜNKÜ…”

Trump İran'dan korkuyor çünkü güçlü bir ülke ve füze sistemleri var. İran'ın Fars Körfezi bölgesinde Trump'ın müttefiklerini, üslerini ve kuvvetlerini yok edebilecek bir askeri teçhizat ve askeri gücü var. Amerika böylece İran milletini kendi devletlerine karşı çıkması ümidiyle tahrik etmeye çalışıp muhasara altına alıyor. ABD Başkanı, ülkenin 40 yıldır yaptırım altında olduğunu ancak teslim bayrağını çekmediğini unutmuştur ve gelecekte bu yaptırımların işe yaramayacağından şüphe yoktur.

OLASI BİR ASKERİ ÇATIŞMA HAKKINDA

ABD, İsrail ve Arap müttefikleri, Suriye, Hizbullah, Hamas ve cihat ekseninden gelen ilk intikamcı tepkiyi karşılayabilir mi? Her taraftan akacak binlerce roketle başa çıkabilecekler mi? ABD hava savunması Patriot füzelerinden gurur duyduğu halde, Yemen Ensarullah Hareketi’nin balistik füzelerini durduramadı, Hizbullah’ın daha gelişmiş ve şaşmaz binlerce füzelerini durdurmayı başarabilecek mi?

 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09