AMERİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.12.2018 08:22:37

ABD'den tam destek: Hizbullah'a karşı operasyonda İsrail'in yanındayız

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Washington’un Lübnan ile İsrail işgali altındaki Filistin sınırında Hizbullah’ın “saldırı tünellerini” yok etme amacıyla Tel Aviv’in başlattığı operasyon hamlesinde İsrail’in yanında olduklarını vurguladı. ABD

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Washington’un Lübnan ile İsrail işgali altındaki Filistin sınırında Hizbullah’ın “saldırı tünellerini” yok etme amacıyla Tel Aviv’in başlattığı operasyon hamlesinde İsrail’in yanında olduklarını vurguladı.

Dün, Twitter hesabından paylaştığı bir açıklamada Bolton, “ABD'nin İsrail'in egemenliğini koruma çabalarını güçlü bir şekilde desteklediğini” söyledi.

Bolton hesabından şu sözleri paylaştı; “Hizbullah’ı İsrail’e giden tünellerin kazımını durdurmaya, tansiyonu yükseltmekten ve şiddetten kaçınmaya çağırıyoruz. Ve daha geniş ölçekte, İran'ı ve tüm ajanlarını, İsrail’e ve bölgenin güvenliğine karşı kabul edilemez bir tehlike teşkil eden bölgesel düzeyde düşmanca eylemlerini ve provokasyonlarını durdurmaya çağırıyoruz.”

Dün, günün erken saatlerinde İsrail ordusu, Hizbullah'ın İsrail'e doğru kazdığı iddia edilen tünelleri açığa çıkarmak ve engellemek için "Kuzey Kalkanı" operasyonu başlatmıştı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09