SURİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.3.2017 09:54:57

ABD'den Halep'te cami katliamı: En az 70 kişi hayatını kaybetti

ABD'den Halep'te cami katliamı: En az 70 kişi hayatını kaybetti ABD

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Halep'in Cina köyü yakınlarında bir camide katliam yaptı. Hava saldırısı gerçekleştirdiğini kabul eden ABD'nin saldırısında, 70'den fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor. Saldırı sırasında camide 200 kişi namaz kılıyordu.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), yaptığı yazılı açıklamada, Halep'in Cina köyü yakınlarında bir hava saldırısı gerçekleştirdiklerini kabul etti.

Konuyla ilgili ilk yazılı açıklamasında söz konusu saldırının İdlib'de gerçekleştirildiğini kaydeden CENTCOM, "El Kaide'ye ait bir toplanma yerinin vurulduğunu ve çok sayıda teröristin öldürüldüğünü" iddia etmişti.

İdlib'deki saldırı ile Cina köyündeki saldırının aynı saldırılar olup olmadığı şeklindeki soruya cevap veren bir CENTCOM yetkilisi, saldırının İdlib'de değil Halep'in Cina köyü yakınlarında gerçekleştirildiğini kabul etti.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Halep'in Cina köyü yakınlarında bir hava saldırısı gerçekleştirdiklerini kabul etti. Cina köyünde bir camiye dün düzenlenen hava saldırısında onlarca kişi hayatını kaybetti. Saldırı sırasında camide 200 kişinin namaz kıldığı belirtiliyor.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ile CENTCOM söz konusu olayı incelediklerini ve detayları paylaşacaklarını kaydederken, saldırının söz konusu cami saldırısı olabileceğini inkar etmedi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Yorumlar

  • amerika bombalamış diye haberler var, ruslar değil.

    17.3.2017 10:13:04 0 Yanıtla asd
ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09