ABD Zulmü Şimdi de Şebab Hareketi Liderini mi Hedef Aldı?

Amerikalı yetkililer, Amerikan ordusunun bu haftanın başlarında Güney Somali’de Şebab Hareketi lideri Ahmed Abdi Godan’ı hedef alan bir hava saldırısı düzenlediğini açıkladı.

İslamî Analiz/Haber Merkezi

İsmini vermek istemeyen yetkililer, Amerikan ordusuna bağlı bir insansız hava aracı tarafından, Hellfire türünden bir füzenin geçtiğimiz Pazar günü bir arabanın üzerine fırlatıldığını söylediler. Ebu Zübeyr adıyla da bilinen Şebab Hareketi lideri Ahmed Abdi Godan’ın, hareketin diğer mensuplarıyla beraber bu aracın içerisinde oldukları iddia edildi.

Yetkililerin açıkladığına göre Amerikan Savunma Bakanlığı, raporların arabanın içerisindekilerin tamamının öldüğünü bildirmesine rağmen Salı gününe kadar Godan’ın öldürüldüğüne ya da aralarında bulunduğuna dair bir bilgi edinemedi.

Yetkililerden biri, Amerikan ordusunun istihbarat tarafından Godan’ın kendileri için “potansiyel bir tehdit” unsuru olduğuna dair bir uyarı almaları üzerine, bölgede Amerika’nın maslahatı için onu tasfiye etmek üzere yetkilendirildiklerini açıkladı.

Bu açıklamalar, bize o kadar tanıdık geliyor ki!

ABD’nin zulüm tarihi bu tarz gayri meşru mazeretlerle dolu değil mi zaten?

ABD’nin bu pervasız zulümleri karşısında dünya halkları seslerini daha gür çıkarmalı. Aksi halde algı yönetimi üzerinden bizi mezhepçilik fitnesiyle meşgul edenler, Sünni, Şii, Selefi demeden tüm Müslümanları ve dahası tüm insanlığı hedef almaya devam edecekler.

Bu vesileyle, ABD Emperyalizmi’ni bir kez daha lanetliyoruz!  

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09