AFRİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 28.1.2016 11:22:04

ABD: Libya'da yerel güçlerle ortak çalışıyoruz, IŞİD artık daha da tehlikeli

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, IŞİD'in Libya'nın hangi bölgelerinde etkin olduğunu tespit etmek için Amerikan askerlerinin Libya'daki yerel güçlerle irtibat halinde olduğunu ve ortak çalıştığını açıkladı. ABD: Libya

İslamî Analiz/Haber Merkezi

ABD Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, IŞİD'in Libya'nın hangi bölgelerinde etkin olduğunu tespit etmek için Amerikan askerlerinin Libya'daki yerel güçlerle irtibat halinde olduğunu ve ortak çalıştığını açıkladı.
 
Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Peter Cook'un yaptığı açıklamada, ABD askerlerinin IŞİD'in Libya'daki hareketliliğini takip edebilmek için yerel güçlerle irtibatlı bir şekilde çalıştığı açıklandı. 
 
IŞİD'e karşı kurulan koalisyona üye olan ülkelerin dışişleri bakanlarının Paris ve Brüksel'deki toplantılarda IŞİD'in Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki faaliyetlerine ilişkin konuların değerlendirildiğini söyleyen Cook, IŞİD'in farklı bölgelere yayılmasından endişe duyduklarını ve Libya'nın da bu ülkelerden birisi olduğunu belirtti.
 
Cook ayrıca IŞİD'in Libya'da hiç olmadığı kadar tehlikeli olduğunu belirtti ve şöyle devam etti: "Hazırlıklı olmamlız lazım, savunma bakanlığı olarak sürekli hazır olmamız lazım, IŞİD artık çok daha tehlikeli."
 
ABD uzun bir süredir Libya'daki askeri faaliyetlerini sürdürüyor. Geçtiğimiz Kasım ayında IŞİD'in iki üst düzey komutanı ABD tarafından gerçekleştirilen hava saldırılarında öldürüldü.


ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü Peter Cook

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09