AMERİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.2.2019 16:30:48

ABD Dışişleri: İran ve Hizbullah Venezuela'da aktifler; bölgeyi tehdit ediyorlar

ABD, Venezuela'ya yönelik hukuksuz ve darbeci politikasını sürdürüyor. ABD Dışişleri: İran ve Hizbullah Venezuela

ABD, Venezuela'ya yönelik hukuksuz ve darbeci politikasını sürdürüyor. Muhalif Guaido'yu bir ABD valisi gibi devlet başkanı olarak atayan Donald Trump yönetimi, dünyadan gelen tepkilere kılıf uydurmaya çalışıyor.

"VENEZUELA'DA HİZBULLAH HÜCRELERİ VAR"

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, katıldığı bir televizyon programında, Venezuela'da uyuyan Hizbullah hücrelerinin bulunduğunu ve bu durumdan Bush döneminde haberdar olduklarını belirterek, yaptırım o dönemlerde uygulamaya sokulduğunu belirtti.

Pompeo, İran ile Venezuela'nın yakınlığına dikkat çekerek İran İslam Cumhuriyeti'nin eski Cumhurbaşkanı Ahmedinejad dönemlerinde bu yapının oluştuğunu belirtirken, "İranlılar, Venezuela halkını ve Güney Amerika’yı tehdit ediyor. Amerika bu yüzden yaptırımlarını artırıyor." ifadelerini kullandı. Pompeo, Hizbullah'ın Venezuela'yı kara para aklama üssü olarak kullandığını savundu.

Pompeo'nun açıklamaları, sosyal medyada büyük tepkiyle karşılandı. Özellikle 2001 Afganistan işgali ile 2003 Irak işgalinde aynı bahaneleri kullanan ABD'nin, Venezuela'ya askeri operasyon yapmak için kılıf hazırladığı ileri sürüldü.

 

Kaynak : Haber 7

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09