KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 3.8.2018 16:34:26

8 yıldır yazılan, Kudüs ve Mescidi Aksa'da yaşananları anlatan kitap tanıtıldı: 'Bütün Dünya Bir Şehirde'

İşgal altındaki Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayları ve Kudüs'ün tarihini konu alan “Bütün Dünya bir Şehirde” kitabının tanıtımı dün Ürdün’ün başkenti Amman’da yapıldı. 8 yıldır yazılan, Kudüs ve Mescidi Aksa

İşgal altındaki Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayları ve Kudüs'ün tarihini konu alan “Bütün Dünya bir Şehirde” kitabının tanıtımı dün Ürdün’ün başkenti Amman’da yapıldı.

30 kişiden oluşan bir ekibin üzerinde çalıştığı ve yazılması sekiz yıldır devam eden “Bütün Dünya bir Şehirde” kitabının tanıtımı Ürdün Eğitim Bakanlığı himayesinde düzenlenen toplantıda yapıldı.

Bine yakın misafirin katıldığı toplantının açılış konuşmasını Ürdün Eğitim Bakanı Yardımcısı Salih Halayile yaptı.

Kudüs tarihi ile ilgili ve Kudüs’te yaşananlar hakkında yapılan çalışmaların önemli olduğuna vurgu yapan Halayile, "Bütün Dünya bir Şehirde” kitabının telifine öncülük eden tarihçi ve araştırmacı yazar Nur İddik’e teşekkür etti.

Öte yandan, toplantı sonrası Aljaazera Net’e demeç veren Salih Halayile, “Bütün Dünya bir Şehirde” kitabı işgal altındaki Kudüs’ün kuruluşunu ve tarih boyunca Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşananları belgeleriyle aktarıyor. Böyle bir eserin telif edilmesi insanların Kudüs davasını tanıması açısından çok önemli.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra toplantının açılış konuşmasını yapan Kudüs Kültürü Derneği Başkanı Muhammed el-Bazur Mescid-i Aksa ile ilgili üç noktaya dikkat çekerek, “Mescid-i Aksa’yı bizim peygamberlerimiz inşa etmiştir, dolayısıyla Müslümanlara aittir. Ayrıca, uluslararası arenada Kudüs’ü Ürdün temsil etmiş ve 1950’den beri Kudüs Ürdün’ün egemenliğindedir” dedi.

Kaynak : Kudüs Haber

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09