KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.10.2015 13:47:39

19-24 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da sürecek olan 'Edebiyat Mevsimi' programına davet!

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul şubesi, 19 Ekim–24 Ekim arası- Sultanahmet Kızlarağası Medresesi'nde gerçekleştirilecek “Edebiyat Mevsimi”ne hazırlanıyor. 19-24 Ekim tarihleri arasında İstanbul

Türkiye Yazarlar Birliği İstanbul şubesi, 19 Ekim–24 Ekim arası- Sultanahmet Kızlarağası Medresesi'nde gerçekleştirilecek “Edebiyat Mevsimi”ne hazırlanıyor.
 
Altı gün sürecek etkinliğin ana teması, dergiler. 
Edebiyat dergilerinin dünden bugüne gelişim seyri ve sorunlarının masaya yatırılacağı etkinlikte şairler dergilerde yayınlanan ilk ve son şiirlerini okuyacaklar. 
Yeni ve eski edebiyat dergilerinin sergileneceği festival boyunca her gün Büyük Doğu, Diriliş, Hareket, Edebiyat, Serdengeçti, Mavera, Aylık Dergi ve Türk Edebiyatı gibi dergilerin konuşulacağı oturumlar yer alacak. 
En son gün edebiyatımıza emeği geçen önemli isimlere ödüllerin verileceği programın kültürel katkının ötesinde bir hedefi de fırtınalı atmosferde dört bir yana savrulmuş edebiyat dergilerini bir araya getirerek ‘dergiler arası diyalog’u sağlamak. 
Sultanahmet Kızlarağası Medresesi’nde gerçekleşecek program mutlaka takip edilmeli. Öğretmenseniz öğrencinizle, evli iseniz eşinizle, nişanlı iseniz yavuklunuzla bu etkinliğe iştirak edin. 
Edin ki suyu kuruyan çeşmelerden, plazalara çevrilen çarşılardan, gökyüzüne aşık atmaya kalkan gökdelenlerden şikayet etme hakkınız olsun. 
Memleket sadece ayağınızı bastığınız yer değildir beyler, aynı zamanda kalbinizi yasladığınız, kulağınızı verdiğiniz, gözünüzü yönelttiğiniz güzelliklerin ortak adıdır. 
Güzellikler bitmeden elinizi çabuk tutun.
 
(Milli gazete yazarı, Hüseyin Akın'ın 15.10.2015 tarihli "Koşun burada güzel şeyler oluyor!" başlıklı yazısından alıntıdır.)

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09