Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 12.4.2015 09:54:55

“Suudiler girdikleri bu savaştan sağlam çıkamayacak”

Ensarullah liderlerinden Yusuf el-Feyşi, Suudi Arabistan’ın Yemen saldırısıyla el-Kaide’yi kurtarmayı amaçladığını söyledi. “Suudiler girdikleri bu savaştan sağlam çıkamayacak”

Lübnan’da yayımlanan el-Ahbar gazetesine demeç veren Ensarullah liderlerinden Yusuf el-Feyşi, Suudi Arabistan’ın Yemen saldırısının ülkedeki meşru yönetimi desteklemekle bir ilgisinin olmadığını söyledi.

Yusuf el-Feyşi, “Suudiler kendilerini savaşa soktular; ama buradan sağlam çıkamayacaklar. Yemen’e saldırının amacı Mansur Hadi’yi yeniden cumhurbaşkanlığına getirmek değil, bu günlerde yok edilmekte olan el-Kaide’yi kurtarmaktır” dedi.

El Kaide ve IŞİD’in Amerika’nın bu bölgedeki projesi olduğunu belirten Yusuf el-Feyşi, “Bu projenin hızlı bir şekilde yenilmesi, Suudilerin Yemen’e çılgınca saldırmasına neden oldu. Halk Komiteleri güneye doğru ilerlemeye başlayınca güney illerindeki el-Kaide ve IŞİD, çıkmaza girdi; bu ise Suudilerin Yemen’e çıldırmışçasına saldırmasına neden oldu” dedi.

Husilerin Suudi saldırısına nasıl cevap vereceğine dair bir soruyu da cevaplayan Yusuf el-Feyşi, “Henüz cevap vermeye başlamadık. İmkanlarımız ve hazırlığımız en üst düzeydedir. Yemen halkı ve Halk Komiteleri devrim liderlerinin kararlarına hazırdır. Devrim liderliğinin kararı resmi ve devrimci bir karardır bu karar verildiği zaman halk onu uygulamak için hazır olacaktır. Bizim kaybedecek hiçbir şeyimiz yok” dedi.

Halk Komitelerinin ülkenin güneyindeki ilerleyişinin sürdüğünü de belirten Feyşi, “Her gün Aden’den yeni bir zafer haberi alıyoruz, nihai zafere çok fazla bir şey kalmadı, çok yakında Aden’in IŞİD ve el-Kaide’den temizlendiği açıklanacak” diye konuştu.

Kaynak: YDH

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09