FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 6.8.2018 10:38:25

​Filistinli Gruplar, Hamas'ın çağrısıyla Gazze'de toplandı

Hamas'ın dün akşam Filistinli gruplarla yaptığı toplantıda ortaklık ve ulusal uzlaşıya bağlılık vurgusu yapıldı.  ​Filistinli Gruplar, Hamas

Hamas'ın dün akşam Filistinli gruplarla yaptığı toplantıda ortaklık ve ulusal uzlaşıya bağlılık vurgusu yapıldı.

Toplantıda ayrıca Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukanın kaldırılması, uzlaşının hayata geçirilmesi ve Yüzyılın Anlaşması'nın reddedilmesi çağrısında bulunuldu.

Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre, toplantıya Fetih dahil tüm gruplar katıldı.

Toplantıda Filistin uzlaşısı, ateşkes, Gazze Şeridi'nde gerçekleştirilecek insani projeler, Gazze'ye uygulanan ablukanın ve yaptırımların kaldırılması konularının ele alındığı ifade edildi. Filistinli grupların uzlaşının 2011 Kahire Anlaşması ve sonrasında imzalanan anlaşmalar temelinde hayata geçirilmesinin zorunlu olduğu noktasında birleştikleri kaydedildi.

Toplantıda ayrıca direniş hakkını korumakla birlikte Filistin halkını savaştan uzak tutma ve işgal rejimi bağlı kaldıkça 2014'teki ateşkes anlaşmasına bağlı kalma konusunda anlaşıldığı belirtildi.

İnsani projeler için siyasi bedeller ödenmesi şartını reddeden Filistinli gruplar, Yüzyılın Anlaşması'nın reddedilmesi konusunda da görüş birliğine vardı. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09